Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka? lehet ennek vmi...

Diákmunka? lehet ennek vmi következménye?

Figyelt kérdés

jelentkeztem egy munkára a diákszöv.nél és mondták hogy majd dolgozhatok is ezért elküldtek orvosi vizsgálatra(csináltak nekem egészségügyi könyvet) meg tüdőszűrésre is kellett volna mennem(egy félreértés miatt nem mehettem)és ma voltam betanításon is.Semmilyen szerződést nem írtam még alá.Én már meggondoltam magam nem akarom ezt a munkát vállalni mert

1,a szövetkezet egész hozzáállása nem tetszik,bunkók voltak velem,ebbe a szövetkezetbe többet a büdös életbe nem akarom betenni a lában,legalábbis ebben a városban nem

2,a buszpénzt nem fizetik ki,pedig erről volt szó

3,mivel a buszpénzt nem fizetik és még 2X30percet buszoznom is kell így hiába fizetnének az átlagnál jobb órabért nekem egyszerűen nem érné meg

4,mivel a munkavégzés helye távolabb van ezért 2szemináriumra nem tudnék bejárni

Kérdésem pedig az lenne hogy lehet-e valami következménye annak ha többet nem megyek be ebbe a szövetkezetbe,nem válaszolok a hívásaikra,és semmilyen módon nem érintkezem velük?kifizettethetik-e velem az orvosi vizsgálatot így utólag?amúgy holnap kéne aláírni a szerződést,de ez részemről nem fog megtörténni


2011. szept. 1. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nem írtál alá semmit. akkor?

amúgy melyik szövetkezet?

2011. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

hát tényleg nem írtam alá semmit,de ki tudja.Annyira hülye vagyok a diákmunka jogi hátteréhez -.- hogy úgy éreztem jobb ha megkérdezem

fürgediákról van szó,de tényleg kiakasztott ez a szövetkezet a sok bunkó emberrel -.- komolyan azt mondom hogy vállalnám ugyanezt a munkát más szövetkezetnél ha nem lenne más időben számomra jobban megfelelő munka

2011. szept. 1. 20:46
 3/15 anonim ***** válasza:

milyen munka


ha nem hosszabb időre szól akkor azt az egy napot vállald el!!!


akkor semmit se csinálhatnak

2011. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ha nem írtál alá semmit elvileg semmit se csinálhatnak


de minden munkánál van x idő amíg lemondhatod

általában előző napig

2011. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
gyári munka nem tudom hogy mennyi időre szólna a szerződés
2011. szept. 1. 20:58
 6/15 A kérdező kommentje:
sztem nekem nem kell lemondanom a munkát,mert nem írtam alá semmilyen szerződést amiben benne lenne hogy mikortól dolgozok.Csak a nő kérdezte az irodában hogy mikortól tudnék kezdeni.
2011. szept. 1. 21:02
 7/15 A kérdező kommentje:
lehet mégiscsak igazad van,és le kellene mondanom a munkát,még akkor is ha eddig csak szóban beszéltünk róla a diákszövetkezetesekkel.Szerintetek az elég ha küldök egy üzenetet nekik,mert a fürgediák honlapján van jobboldalt ilyen opció hogy "üzenet nekünk".Vagy az jobb lenne ha sms-t küldenék?bemenni nem akarok az irodába,és telefonon se beszélnék velük ha nem lenne muszáj
2011. szept. 1. 21:24
 8/15 anonim ***** válasza:

igen sztem elég


én gyógyszergyári melónál mondtam le egy nappal előtt!

(Fürgés volt az is)


nem lett baj

2011. szept. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha nincs szerződés, akkor szerintem semmi gond. Egyébként az alkalmassági orvosi vizsgálatok költsége amúgy is a munkátatót terheli minden esetben, semmikor nem terhelhetik rá a dolgozóra, vagy leendő dolgozóra.

Azért a tisztesség kedvéért szóljál be telefonon, hogy bocsi... másképp alakult. Ez a minimum.

2011. szept. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Menj át a multi-coop hoz
2011. szept. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!