Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent, ha a leendő...

Mit jelent, ha a leendő munkaadóm ezt mondja?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, nyári gyakorlaton voltam egy cégnél, ahol azt mondták, hogy alkalmaznának ÖSZTÖNDÍJASKÉNT, ameddig meg nem szerzem a diplomát, utána pedig teljes állásba felvesznek (ha beválok). Mit jelent ez az ösztöndíjas dolog? A közvetlen főnökön nem tudta megmondani, hogy így mennyit fogok keresni, milyen feltételekkel, azt mondta, hogy a vezérigazgatóval kell erről beszélnem, de őt meg kb. lehetetlen elérni.

Volt már valaki ilyen helyzetben, hogy ösztöndíjasként lett felvéve? Mire számítsak?

Köszi!


2011. szept. 12. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ösztöndíj azt jelenti,hogy a tanulmányaid alatt kapsz a cégtől havonta bizonyos összeget. Ennek fejében a diploma megszerzése után meghatározott ideig a cégnél kell dolgoznod.
2011. szept. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez minimálórabért jelent (450 nettó most)
2011. szept. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóval kapok majd valamennyi pénzt (gondolom nem annyit, amennyit a 2. válaszoló írt...), és aláíratnak egy olyan szerződést, hogy x évig ott kell maradnom?

Amúgy az ott dolgozók, azon a részlegen, ahova megyek, úgy 250 nettót kapnak, egy nettó 80-100 már nekem tökéletesen megfelelne, remélem ennyit fogok kapni...

2011. szept. 12. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:

második vagyok


cégfüggő


van ahol fix összeg és nem számit hány órát vagy benn,van ahol órabér,és az tényleg 450

Van ahol aláiratják hogy x évig ott kell dogloznod,van ahol nem


és,van olyan is,ahol suli alatt nem kell dolgoznod,kapsz x összeget,és köteleznek hogy suli után ott dolgozz y ideig

2011. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor elég változó... Azt hittem, hogy van erre valami rendelet vagy ilyesmi... Mindenképp dolgozni akarok, már csak azért is, hogy megtanuljam a szakmát rendesen, és ez egy elég jó cég, van neve, szóval az önéletrajzomban is jól fog mutatni, ha esetleg máshova akarok majd jelentkezni.
2011. szept. 12. 11:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem kérdés, hogy bevállalod -e! A részletekről egyezz meg a főnökeiddel. Szerintem megéri aláírni pár évet. Fiatalon, pályakezdőként a mai világban ez nem rossz. És tényleg! Ha később munkahelyet váltasz, beírhatod az önéletrajzodba. Ha megkérdezik, van -e szakmai tapasztalatod, nem csak nézegetni fogsz kifelé a fejedből.
2011. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!