Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkahelyemről el akarnak...

Ha a munkahelyemről el akarnak bocsátani, mi a teendő? (gáz indok)

Figyelt kérdés

Az üzletbe három hónapja be akartak törni ismeretlen tettes(ek)sikertelenül. Főnök úr már a vendégek háta mögött szinte mindenkit meggyanusított...hogy biztos volt alkalmazott, annak családtajga, az x.y volt...stb. Míg nem a sör egy barátomra került, akinek a szomszéd sarkon van egy jólmenő vállalkozása. Ez végkép kicsapta a biztosítok, mert nem csak azt mondta, hogy biztos Ő tört be, hanem hogy egész nap ott drogozik az üzletbe, tehát ha szédelkegve látom bejönni az azért van (sosem láttam szédelegve bejönni, még úgy sem, ahogy volt kedves imitálni a Főnök úr...) Tehát kicsapta a biztosítékot nálam és elmondtam a haveromnak, jogosan felkapta a vizet és lekarta rendezni ezt a Főnök úrral,de rám való tekintettel még várt vele. Múlthét szerdán végülis eljött az idő és elővette főnök úramat az üzletben,hogy ugyan mondja meg, hogy miért is mond róla iyleneket. Azt mondta, h a vendégektől hallotta a szóbeszédet, de egyértelmű volt a főnök számára is, hogy csak tőlem eredhet. Így miután tagadott mindent felhívott és közölte, hogy ezt nem fogja annyiban hagyni. Pénteken mikor mentem doglozni Ő és kedve Bnője,aki a hangszóró a csapatban előadták magukat mint áldozatok, a stílusomat le parasztozták (pedig csak a testbeszéd tudásomat használtam fel és pontosan azt a pozíciót és mimikát öltöttem fel magamra, mint amit a "főnök asszony" produkált),mert ha láttatok már tenyérbe mászó,bicskanyitogató stílust, nah hát azt szorozzátok meg min. 3-mal és akkor talán megközelítitek Őt...A beszélgetés végén kibökték, hogy "nincs szükségük ilyen munkaerőre"...Innentől kezdve nyílvánvaló vált számomra, hogy elleszek bocsájtva...vasárnap este zárásra bejöttek,mindent elszámoltattak velem, a pénzt is utánam átszámolta...stb,de a végén a kulcsot sem kérték el és mondták,hogy nah majd akkor szerdán találkozunk...Azt hozzá kell tennem, hogy a zárás közben megjegyezte a """"f.asszony"""", hogy neki is van olyan MP3 lejátszója ami ahngot tud felvenni, ezt persze a főnök úrnak mondta,de úgy hogy én is halljam...lehet rájött, hogy a pénteki ebszélgetést felvettem,a hol leparasztoz és a főnök úr azt mondja, hogy "A barátomnak olyan bunkó stílusa volt, hogy már másnak rég kiütötte volna az összes fogát"...szóval msot több lehetőség áll fent....


1. Vagy szőnyeg alá söprik,ahogy sok minden mást és felvesztik a "dejófejvagyok" stílust

2.Megkeserítik az ott töltött időmet, hogy így kikényszerítsék, hogy Én mondjak fel.


Őszintén szólva, ilyen körülmények közt nem szívesen dolgozik tovább az ember. Azzal viszont szembesülnöm kell, hogy még nem vagyok jogosult munkanélkülire, tehát a számomra legmegfelelőbb megoldást kell találni.


Ötletek?


2011. szept. 19. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress másik helyet, addig meg tarts ki. Amúgy meg menj el táppénzre!
2011. szept. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a vicces a dologban, hogy a bérjegyzékeben,amit minden hónap végén megkapok az előző hónapról, abban szerepelnek olyan adatok, hogy mikor voltam fizetéses szabin...stb. sőt a papír szerint Hétfőtől Péntekig dolgozok :D holott, 1.hét H-K P-SZo-V 2.hét SZe-CS Amúgy tegnapi nap folyamán sikerült jól megfáznom, így ma már mindenem folyik :/,de holnap menni kell...nincs más lehetőség.
2011. szept. 20. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!