Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A párommal Hajóra szeretnénk...

A párommal Hajóra szeretnénk kimenni dolgozni. Hogy kezdjünk neki?

Figyelt kérdés
Én alapfokon tudom az angolt ő németet alapfokon.Egyik ismerosom kint dolgozik hajón és ő ajánlotta hogy próbáljuk meg.Megadta az iroda cimét ahol jelentkezni lehet.Nem tudom mégis félek.Ti nekivágnátok?
2011. szept. 23. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapfokkal ne vágj neki. Mi a szakmátok?

mert alapfokkal csak mosodába mehetnél,oda meg nem engednek a filippinók

2011. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ismerősöm is alapfokú angollal ment ki szobalánynak és most igy 8 év után "nagyfőnök" lett belőle.Szobalánynak is kimennék.
2011. szept. 23. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, de azt ne felejtsd el, hogy 8 éve még rohadt könnyű volt kijutni, nem volt túljelentkezés és nem volt ekkora elvárás. Most tényleg kitesznek bárhol, ha nincsenek megelégedve Veled, én voltam már jelentkezni és erre külön felhívták a figyelmemet, hogy vigyek annyi pénzt, amivel hazajutok! Én középfokon tudok németül, de nem merek belevágni! ha jó a beszélőkéd (én inkább írásban vagyok jó) mindenképp próbáld meg! nekem azt mondták BarTender-nek menjek, mert ott nem kell annyit dumálni, csak felveszed a rendelést, a pultnál leadod, és utána már a pincér viszi ki. A szobalánytól többet várnak nyelv téren, de kevesebb a fizu. Ha bármit kérdez az utas, Neked válaszolni kell. Pl milyen nevezetességek vannak az adott helyen stb stb. Ezenkívül még annyit, hogy nem mehettek egy hajóra! Te Dunaira mehetsz némettel, a párod pedig óceánjáróra az angollal.Ja, boccs, most nézem, szóval fordítva! :) Amúgy az irodában majd kikérdeznek rendesen nyelvből, és ha megfelelsz mehetsz, ha nem, akkor maradsz!Viszont oltatni is kell magatokat (óceánjáróra, az kb 100ezer Ft) Van még kérdésed?
2011. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is sokat gondolkoztam ezen (bár én jól beszélek angolul is meg németül is) de mivel vendéglátós gyakorlatom és tanulmányom sincs, ezért én is szobalánynak mehetnék. Aztán úgy döntöttem, hogy annyit végülis Angliában is tudok keresni, így a hajóról lemondtam :D

de sok ismerősöm csinálta/ja és szerették/ik....

2011. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

8 évvel ezelőtt még az is kapott takarítói állást aki egy szót sem tudod angolul.Ma még az alapfokot is kevésnek tartják.

Egyébként megpróbálhatjátok,de nagyon valószínű,hogy már a felvételi beszélgetésnél kiestek.

A barátom is jelentkezett hajóra.Még otthon meg kellett jeleni egy felvételi beszélgetésre,ahol tesztet kellett kitöltenie,és leellenőrizték a nyelvtudását.Aki elsőre megfelelt,és nem szórták ki,azok kaptak még egy időpontot,de ott már azokkal a külföldiekkel kellett interjún beszélni akiknek végül is dolgozni fog.Itt már élesben beszélni kell idegen nyelven.Ha itt is átmegy,akkor kapni fog egy papírt amiben le volt írva hogy mikor van az indulás,hova menjen,mi lesz a munkája és minden egyéb amire szükség van.Az interjún még kérdéseket is feltehetsz,

A barátom társalgási angollal tudod hajóra menni dolgozni.Jelenleg is kint van valahol a nagy világban..


Én is mentem volna,de engem alapfokkal kiszórtak..

2011. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!