Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A párommal januártól szeretnén...

A párommal januártól szeretnénk kimenni Londonba vagy a környékére dolgozni. Mit tanácsoltok, hogyan kezdjünk neki?

Figyelt kérdés

Kérlek benneteket, ha van olyan magyar ember, aki kint él és tudna segíteni nekünk, hol keressünk állást, hol érdemes szállást bérelni, illetve vannak-e olyan lehetőségek, hogy a munkáltatónál kapunk ingyen szállást?

Nagyon megköszönném a válaszaitokat.

Nézegetem a hirdetéseket, de félek, hogy ezek átverések és lehúznak. Létezik olyan oldal, ahol korrekt londoni állásajánlatokat hirdetnek?


2011. aug. 29. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gondoltátok át rendesen ezt a dolgot. Nem tudom milyen képzettséged van neked és a párodnak, de csak akkor érdemes kimenni hogyha biztosítékot kaptok rá egy cégtől hogy valamelyikőtök nála biztosan kap állást. Angliában, ráadásul Londonban(!) mindez kétszer nehezebb, hiszen a világ összes bevándorlója oda megy munkát keresni látatlanban. Ha rám hallgattok nem követitek a példájukat és csak akkor mentek ki ha már kaptatok/találtok kint megfelelő munkát.

Tehát ha mindenképp a Britt-szigeteket céloznátok meg akkor a vidék, Skócia, esetleg Írország, de csak a legvégső esetben London. Munkát keresni például itt: www.monster.co.uk , de rengeteg más oldal is van.

2011. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
...vagy itt: jobs.trovit.co.uk
2011. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod. Hát igen, még csak tervezgetjük, hogy kéne, merre kéne menni. Én is egyre több rosszat hallok Londonról, már nem olyan mint régen volt.
2011. aug. 29. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:

gumtree.com-t is nézegetheted.

hát a legfontosabb dolog angol nyelvtudás és félretett pénz. enélkül nekivágni majdhogynem biztos kudarc. a magyarok úgy csinálják hogy egy nagyobb házat bérelnek sokan(5-8 ember) így valamivel olcsóbb a lakhatás. de arra kell számolni hogy minimum egy havi kauciót elkérnek, de van hogy többet. szóval annyi pénzeteknek kell hogy legyen hogy pár hétig akkor is kihúzzátok ha nem találtok rögtön melót. munkakeresés pedig úgy megy hogy neten minden állásra jelentkeztek, mellette kinyomtatott önéletrajzzal bementek rengeteg helyre hátha van felvétel(pubok,gymek stb..) aztán vannak a recruitment agency-k. az úgy meg hogy odamentek regisztráltok és minden hajnalban oda kell menni és ha szerencsétek van akkor aznap kiválasztanak és visznek dolgozni. ha még nagyobb szerencsétek van akkor fel is vesznek adott időre egy céghez és nem kell minden hajnalban az ügynökségre menni és várni hogy elvisznek e melózni. kemény dolog ez.

2011. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

A legfontosabb a nyelvtudás, tartalék pénz! Kezdésnek mindenképpen Londont ajánlom, mert munkát és szállást itt kapsz a legkönnyebben. Magyarországról munkát nem fogsz kapni, mert itt a munkaadó szereti látni személyesen azt akit felvesz. A másik pedig az hogy amit meghirdetnek, sokszor másnap már nincs meghirdetve, illetve sok helyre kell azonnali belépéssel ember. Én egy hétfői nap jöttem ki, csütörtökön volt az első interjúm, rá egy hétre már dolgoztam is, mint konyhai kisegítő. Keresgélhetsz itthonról, de ha magyar címmel és telefonszámmal ellátott önéletrajzot küldesz avval nem fognak foglalkozni. Azt tanácsolom, hogy kezdésnek semmiképp ne menjetek vidékre, pláne Skóciába. Amikor megismeritek az itteni életet és szereztek egy kis angliai élettapasztalatot akkor mehettek a vidéki Angliába. Az a sikeres munkavállalás titka, hogy minden ügynökséghez beregisztráltok, járjátok a várost alkalmas munka után kutatva, mellette pedig a neten is küldtök önéletrajzot. És ami még fontos, az elején(főleg ha kevés a tartalék) minden adandó legális állást el kell vállalni! Nem szabad válogatni!


Sok sikert nektek!

2011. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!