Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát találhatnék?

Milyen munkát találhatnék?

Figyelt kérdés
Most diplomázom jogász szakon, és el kell kezdenem munkát keresni... Korábban nyelvi iskolába jártam, 2 nyelven beszélek ezért olyan munkahelyet szeretnék ahol erre szükség van, esetleg ahonnan utazhatok külföldre. Nem értek a munkakereséshez, ezért kérek itt segítséget! Köszönöm előre is a válaszokat. (Pesti munka érdekelne főleg)
2011. szept. 26. 22:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nézed az újságban az álláshirdetéseket, az interneten szintén ezek után kutatsz, küldöd orrba-szájba az önéletrajzodat. jobb ötletem nincs
2011. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ehh, én nem dicsekednék azzal, hogy mindjárt a kezedben a diplomád és azt se tudod, hogy kell állást keresni...


Egyébként, ha jogász szakon végzel, hülyeség lenne idegenvezetőnek elmenned, csak azért mert idegen nyelven kell beszélni.

Tudtommal a tied a legdrágább szakirány. Hát ezért tanultál évekig, hogy aztán ne a szakmádba helyezkedj el?

2011. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értek a munkakereséshez":D

Ez tetszik:) Össze kell dobni egy profi önéletrajzot és álláshirdetéseket nézegetni. De bepróbálkozhatsz olyan helyen is, ahol nincs állás meghirdetve.

2011. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

a szakmában szeretnék elhelyezkedni! Úgy értem, hogy nem az igazságszolgáltatásban dolgoznék, tehát nem ügyvéd vagy bíró szeretnék lenni hanem esetleg egy nemzetközi cégnél végeznék munkát, jogászra nekik is szükségük van. Rákerestem neten, de nem tudom melyik honlapok jók!

Lehet hogy tényleg ciki hogy nem értek ehhez... Szerencsére nem kellett a tanulás mellett dolgoznom, de lassan ennek is eljön az ideje!

2011. szept. 26. 22:28
 5/14 anonim ***** válasza:
Szüleidtől nem tudsz segítséget kérni? Esetleg akik szaktársaid voltak, tippet hogy ők hogyan boldogulnak?
2011. szept. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Végülis akkor meg is van már mit akarsz nemzetközi,multinacionális cégnél szeretnél jogász-jogi szakértő-jogi asszisztens melókat.Ezt már be lehet ilyen olyan keresőkbe írni,meg én egy csomó helyre elküldeném itt Va megyében pl.Nestlé,Jabil,Opel,stb.
2011. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Menj állásbörzékre. Most a BME-n lesz, de más is szokott rendezni. Ott van egy rakás ingyenes program, előadás, tréning. Megnézik az önéletrajzodat, hogy hol kell még foldozni kicsit, segítenek motivációs levelet írni, próbainterjúk, mindenféle tesztek vannak. Egy ilyenre mindenképpen hasznos lenne elmenned.

Vigyél magaddal egy köteg önéletrajzot és a szimpatikus cégek standjánál add le.

Lehet, hogy a BME pont nem jogász-orientált állásbörze, csak példának hoztam fel.

2011. szept. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítséget!!
2011. szept. 27. 00:15
 9/14 anonim ***** válasza:
Jogászképzésen, ma, tényleg nincs semmi olyan tárgy, ami abban segít, hogyan add el magad, hogyan tudj munkát szerezni magadnak? Én tíz éve jártam főiskolára (műszaki) és már akkor, ott is volt ilyen oktatás...
2011. szept. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem nagyon, de minek is lenne? Akkora túlképzés van jogászokból, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Minden helyre lesz legalább 70 jelentkező.

Multi cégekhez meg szakvizsgázott jogászt szoktak keresni, sokéves gyakorlattal.

Ha szerencséje van a kérdezőnek, el tud menni valami ügyvédbojtárhoz minimálért.

2011. szept. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!