Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a fene van a mai 20-30...

Mi a fene van a mai 20-30 évesekkel? Olyan cégnél dolgozom, ahol vannak gyakornokok is jelenleg meg keresünk embert fix állásra is. Folyamatosan csalódom bennük

Figyelt kérdés

Okok:

1. azt gondolják,hogy ők tesznek szívességet azzal,hogy itt vannak

2. kijelentik,hogy min. 150.000 Ft-os fizetést kérnek

3. nem értenek semmihez,de előadják,hogy ők mindent tudnak jobban, mint mi

4. nem érdekli őket ez az egész.


Próbáltam beszélni velük,de kijelentették,hogy ők csak a gyakorlat/pénz miatt vannak itt lesz*rják az egész céget és nem is érdekli őket. Nyilván ezek után elküldtük őket,de a többin is ezt látom. Mi van a mai 20-as 30-asokkal?


2011. szept. 27. 12:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Még jó, hogy szeretnének 150ezret keresni, még abból is nehéz megélni, nemhogy kevesebből...az meg, hogy nem élnek-halnak egy cégért, az logikus...a cég sem tesz meg mindent értünk, nem segít, mint egy jó barát, akkor mi miért legyünk mások?? A másik, hogy nem érdekli őket a munka, gondolom azért is lehet, mert kezdőknek, gyakornokoknak, olyan zseniális munkákat szoktak adni, mint fénymásolás, copy+paste-os melók, 1000soros excel táblák átnyálazása, hasonlók...Talán ha végezhetnének értelmesebb munkákat is, akkor jobban szeretnének dolgozni...
2011. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Valóban, ez tipikusan azokra jellemző, akik apu kedvenceként 20-25 évesen dolgoznak életükben először, gyakorlaton.

De azért vagyunk páran, akik 16 éves korunk óta dolgozunk, én is csináltam már diákmunkával havi 130-at 4-500 ft-os órabérből 13-16 órázva... Az nem igényelt semmiféle képzettséget. Nem lenne elvárható, hogy egy egyetemmel a háta mögött, a szakmájában elhelyezkedve többet keressen az ember?

2011. szept. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező


Nekem és a hozzám hasonlóknak azt ígérték hogy ha rendesen tanulok, bemagolom a sok fa*ságot, akkor majd felvesznek egyetemre ahol ha lehúzok még 5 évet és ott is rendesen teljesítek, akkor lesz egy diplomám amivel tudok majd olyan állást találni ami kényelmes és jól fizet. És azt mondták hogy szenvedjek most azért hogy később jó legyen... Én azt mondtam oké, és előre fizettem de nem kaptam érte semmit. pedig MEGÍGÉRTÉK! Nem azt mondták, hogy: "hát mennyél fiam ne tanulj, már 16 vagy hagyd a sulit eredj dolgozni", hanem azt hogy "TANULJ FIAM, AMI A FEJEDBEN VAN AZT EL NEM VESZIK TŐLED"... és hasonlók... de átbasztak. Most ezek után mennyi bizalmam legyen bármilyen céghez?


Elment az életemből 10 év... az átlag férfi életkor 60 év... az életem egyhatodát elvették... fel tudod ezt fogni?


Másrészt:

1 valóüban úgy érzem hogy én teszek szívességet azzal hogy 3 hónapig dolgozok INGYEN, ajándék lónak ne nézd a fogát... (vagy kvázi ingyen).

2 Igenis kijelentem hogy minimum 140 000 forintos fiztést kérek, mégpedig azért mert annyiból lehet megélni... számold ki:


Sokan szeretnék elköltözni otthonról, ami szerintem reális cél 25 évesen...


De 40 az albérlet 40 megy kajára, 10 a telefon és az internet. Újabb 20 a bérlet. Tehát marad 30 000 forint ami pedig kell a rezsire, ruhára, amortizációs költségekre, szórakozásra, biztosításra, az ünnepekre (mert mindig, van valakinek születésnapja, vagy évforduló vagy karácsony vagy valami szar) és spórolásra (hiszen elvileg azrét dolgozok hogy saját házam legyen).


Ne csodálkozz ha egyszerűen semmi értelmét nem látom h dolgozok... hiszen mint a mellékelt ábra mutatja nem jutok egyről a kettőre... még ha nagyon meghúznám magam, akkor is mennyit tudnék félrerakni havonta? Max egy 30 at... hogy lesz így saját házam, kocsim? 30 000-ekből nem tudok összespórolni töbmilliót... ha meg kölcsönt veszek fel ugyan ott vagyok... még az unokáim is fizethetik... nem szóval arraól hogy rengetegen lógnak még diákhitellel is...


3. Azt mondod: "nem értenek semmihez,de előadják,hogy ők mindent tudnak jobban, mint mi "


Itt is két dolog van:

1, fejletebb országokban a fiatalokat és a gyakornokokat új ötletek forrásaként kezelik a vállaltok, pontosan azért mert új, modern naprakész szemléletmóddal rendelkeznek.


2, ha már az elmúlt 20 évet folyamatos tanulással töltöttem próbáld már meg megérteni, hogy szeretném úgy érezni, hogy ért valamit az egész és nem volt teljes időpocsékolás... próbálom alkalmazni a tanultakat a magam módján... aztán lehet hogy hülye vagyok és télleg szart se ér a tudásom, de akkor se engem basztass hogy nem értek semmihez, hanem az oktatási rendszert. Mert én mindíg megírtam a leckét...


4. Ne haragudj de milyen érdeklődést vársz a fentiek után? Mit nyújtasz te vagy a te céged nekem, hogy érdeklődnöm kéne? Mert oké, akkor hülye vagyok, oké akkor a diplomám szart sem ér, oké még tanulnom kell, oké ingyen dolgozom... lenyelem... lenyelem az összeset, mert mást úgysem tehetek... de azt ne várd el hogy jó pofát vágjak hozzá, mert azt már nem nyelem le...


Végezetül lehet mondai, hogy rossz a hozzá állásom, és hogy ez k*rvára meglátszik... de a te hozzá állásod sem éppen jó, mert elvárásaid azok vannak de nyújtani azt nem akarsz semmit... és ez rajtad is eléggé meglátszik.

2011. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves ma 16:41!

Senki nem kötelezett rá hogy x évig tanulj, nem vertek át, te voltál hülye hogy bedőltél. Ígéretnek csak akkor szabad hinni ha van alapja. Azt nem írtad hogy mit tanultál egyetemen, de gondolom nem olyasvalamit amire amúgy szükség is lenne (ha orvosnak vagy közalkalmazotti pályára tanultál akkor elnézést ezért), hanem a legegyszerűbb, "túlképzett" szakok eggyikére mentél. Nem a jövőbeli alkalmazódnak tanultál, hanem magadnak. Ami pedig a döntést illeti szerintem egy mai 15-16 éves fiatalnak már kellene hogy legyen elképzelése a jövőjéről. Igen, alacsonyak a fizetések, de mi van azzal a dolgozóval (tegyük fel hogy mondjuk a kérdező is ilyen cipőben jár) aki még 50 éves kora előtt is albérletben van? Ő is lehet ugyanolyan diplomás mint te, neki sem fog összejönni a havi 150e-ből saját lakás/autó/, ne legyenek illúziód. Pedig ő teljesít a munkában és nem azzal van elfoglalva hogy nyavalyogjon. Na ezt hívják kitartásnak, a munkamorálhoz ez is hozzátartozik.

2011. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

kedves utolsó:

írtad, hogy mi van azokkal az 50 évesekkel akik még mindig albérletben vannak.

Kérdem én: mi közöm van másnak a nyomorához?

Én azért kérek magasabb fizetést mert

1. tudok valamit

2. azt jól csinálom (eredményekkel alátámasztva)


Ezért tanultam, elkezdtem dolgozni, teljesítettem, elvárásaimat emeltem.

És még mindig a 30-as éveim elején járok.

2011. szept. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Kérdem én: mi közöm van másnak a nyomorához?"

Na igen, kábé ez az a hozzállás amire számítottam...pedig elvileg kultúr-nemzet lennénk (vagy mi) és nem hagyjuk ott a másikat éhenhalni az út szélén. Gondolom szüleid/nagyszüleid nem minimálbéren és kisnyugdíjon neveltek fel téged.

2011. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Dominus Detre válasza:

Hat en aterzem a fiatal kommentjet. Tenyleg azt mondtak es sugalltak, ha jol tanulsz sikeres leszel. Nezd csak meg pistiket, wct pucol kispenzert.

Erre tessek, jol tanultal es orulsz ha kajat tudsz venni.

Persze senkise tudta akkor, hogy igy el fog romlani minden. Nem okolhatjuk szuleinket azert mert nem tudtak josolni. Es nem okolhatjuk gyerekeinket mert jogosan csalodtak a vilagban.

A baj ebben az orszagban, hogy mindenki csak hibaztatni es fikazni tudja a masikat, ahelyett, hogy a valodi 'bunost" keresnek majd buntetnek. Es az addig jot nevet a markaban.

Sokkal elorebb lehetnenk ha megtanultunk volna osszefogni a zsarnokok ellen es magunkert.

De lehet hogy mar keso. Egyre tobben inkabb belesz-rnak, mert az konnyebb. Es a zsarnokoknak ez is a celja, mert akkor ugy rancigalnak majd mindenkit es ugy hasznalnak ki mindenkit ahogy akarnak.

2012. nov. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A kérdező a Holdon él+provokatív a kérdés is.
2013. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!