Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reális ez a bér ezért a munkáért?

Reális ez a bér ezért a munkáért?

Figyelt kérdés

Itthon végzendő munka lenne, részmunkaidőben, napi 4 óra. A feladat egy autókereskedés ügyfeleivel tartani a kapcsolatot angol és francia nyelven, szóban és írásban, illetve új kapcsolatokat is építeni. Pályakezdő, diplomás nő vagyok. A leendő főnök ezért a napi 4 órás melóért 40 000 Ft-ot fizetne, de én ezt elég kevésnek érzem.

Segítsetek légy szíves, mert lövésem sincs, hogy reális-e ez a bér ezért a melóért. Köszönöm!


2011. szept. 27. 16:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanezt csinálom, ráadásul ugyanígy napi 4 órában, azzal a különbséggel, hogy bent a cégnél töltöm ezt az időt, és 142ezer a bruttóm (100ezer nettó).
2011. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Mellesleg aki szerint ehhez nem kell semmilyen szakképesítés, és elég egy középfokú nyelvtudás, annak ajánlom, hogy próbáljon meg egyszer idegennyelven levezetni egy tárgyalást vagy beadni egy külföldi pályázatot. A legtöbb középfokú nyelvvizsgával rendelkező kolléga még akkor is kétségbeesetten habog, ha a telefon túloldalán angolul szólalnak meg.
2011. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

19:54---komolyan, ilyen jó helyzetben van az ország? angol alap, meg a német is, francia nem nagy szám? szóval mindenki beszél legalább 3 nyelvet, ilyen jók vagyunk? szerintem nem gondoltad komolyan amit írtál.


és kedves kérdező, én is azt gondolom, hogy kevés amit ajánlanak, és szerintem ritka, ha valaki franciául és angolul is tárgyalóképes, tehát még ha ezt csak napi 4 órában teszi, akkor is meg kéne becsülni. ha egyáltalán komoly ez a dolog, mert nekem is vannak kétségeim, bár ettől még lehetséges.

2011. szept. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

ma 00:34


sajnos képzeld el hogy már "túl sokan" beszélik jól ezeket a nyelveket hogy bárki is hasraessen tőlük, főleg munkáltató.


nem azt mondom hogy mindenki, de ezt a melót pl. egy diák lazán elhappolná előled, ha otthonról telefonálgathatna napi 4 órában.


itt inkább az a baj, hogy hidd el lesz más- jó sokan- aki ennyiért elvállalják.


//anno azt hittem h az angol felsőfokúm meg német közepem mekkora menő lesz majd az egyetemen, hát tök átlag. szóval lehet hogy a nálunk eggyel idősebb generáció nem nagyon beszél 'külföldiül' //


szóval kedves előző: én igenis gyakorinak tartom az angolt, de még a tipikus második nyelveket is- viszont ha ez nem így van akkor kva menő/jó munkaerő vagyok a nyelvtudásommal és nem átlag ahogy eddig gondoltam...

2011. szept. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Szerintem sem átlag a francia, mert mondta a pasas, hogy érkezett hozzá 60-70 pályázat, de csak én beszélek franciául. Igaz, hogy sok iskolában tanítják, de kevés olyan van, aki az iskola adta alapokkal tovább foglalkozik és valóban tudja is használni.

És igen, félek, hogy tudok-e majd kommunikálni normálisan, mert fontos ugye, hogy ne makogjak...de elég karakánnak és kitartónak tartom magam ahhoz, hogy belerázódjak. Megpróbálok egy kicsit még rádobatni, ill. még az szól a munka mellett, hogy 2-3 hónap múlva odavenne maga mellé az irodába teljes munkaidőre, ha beválok.

2011. szept. 28. 08:07
 16/20 anonim ***** válasza:

21:26


Nem. EZ csakis azt jelenti, hogy ma itthon - mivel pl. egy diplomához kötelező - ezért minden szerencsétlen átszenvedi magát egy középfokú nyelvvizsgán valahogy.


Akinek VALÓBAN középfokú nyelvtudása van annak semmiféle gondot nem okoz a FOLYAMATOS, FOLYÉKONY beszéd.


A 2 alapvető gond:


1., Már akkor sem tudta megfelelően a nyelvet mikor lenyelvvizsgázott, csak valahogy átküzdötte magát 61%-al...

2., Letette 10 éve a nyelvvizsgát és azóta meg sem szólalt az adott nyelven - akkor naná, hogy gyengén megy.

2011. szept. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

01:04 vagyok

Sztem finoman emlitsd meg es ha latod rajtuk h nem akkor hagyd.

Amikor maguk melle vesznek akk mar sztem biztosabban kerhetsz emelest.


Ha pedig gyakorolni szeretned a nyelvet van jopar olyan hirdetes a neten h lehet kulfoldiekkel beszelgetni nyelvgyakorlas celjabol pl. skype-on es akk nem lesz uj a teleronos szitu!

2011. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha ez egy komoly cég, és tényleg sűrűn kell majd telefonálgatni, telefonokat fogadni, akkor nagyon kevés ez a fizu. Persze az igaz, hogy simán kereshetne egy angol-francia nyelvszakos diákot is kevesebb pénzért, de azért a diák munkaerő nem mindig annyira megbízható...és ezt most nem kell rossz néven venni, de pl én is voltam diákmnkás és nem a komoly megélhetésért csináltam, szinte csak poénból, kipróbálni, és abszolút nem vettem komolyan a dolgot....nem úgy, mint most már felnőtt fejjel...
2011. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Amúgy egy jó tanács, hogy próbálkozz multik call centerében állást találni, mert jobb fizut adnak, és ugyanez lenne a munka. És általában nem részmunkaidőben.
2011. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így lesz, többet fogok kérni.
2011. szept. 30. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!