Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek közül a szakmákból mit...

Ezek közül a szakmákból mit választanál kiindulásnak? (utána még lehet tanulni bármit) CNC-gépkezelő, hegesztő, autószerelő vagy lakatos?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 14:30
 1/5 sámliműszerész válasza:
Ótószerelő
2011. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hegesztő!!!

óriási hiány van hegesztőkből és minősített hegesztőkből, szinte bármelyik EU tagállamban kapkodnak majd utánad, minimális nyelvtudással is (afsz.hu-n is hirdetnek sokat)


ha utána tovább akarsz tanulni, akkor autószerelő vagy CNC, de nem fél éves CNC képzés, hanem a 2 éves komoly gyakorlati oktatással és programozási ismeretekkel!!

2011. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A minősített hegesztőkből már egyáltalán nincs hiány.

Minden autógyár visszavett a termelésből, így nincs annyi munka, ráadásul a románok elárasszák a piacot és 2-3 Euros órabérért is leállnak dolgozni... Továbbá a minősített hegesztőnek évenként vizsgáznia kell ami nem kis összeg.


Nemrég volt benn egy ügyfelünk, aki régen havi több százezret költött nálunk (profi minősített hegesztő), aztán már egy jó másfél éve eltűnt. Nem olyan rég megint bejött venni pár apróságot és akkor mondta, hogy tized annyi munkájuk van, mint előtte és januártól azt mondta neki (és még 15 kollégájának a cég), hogy vagy elfogadják az eddigi 15 eurós órabér helyett az 5 eurót vagy felveszi a románokat 3 Euróért óránként (és még így is rendes...). Körülnézett máshol is és ahova 3-4 éve még versenyeztek a jó szakmunkásért onnan most elhajtották, hogy nincs munkahely...

Így nem volt mit tenni elfogadta az 5 EUR-t...


A CNC gépkezelő meg egy nagy hunbug, 1 nap alatt megtanították nekem a CNC gépünk használatát, azóta bármit megcsinálok vele. A CNC-ben a programozás a nehéz, nem a gép használata.

2011. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy valami olyasmit keresek, amit egyetem mellett érdemes lehet estin vagy levelezőn végezni.
2011. okt. 16. 15:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Milyen egyetem? Gondolom műszaki. Én a CNC programozót (CAD-CAM informatikus) javasolnám.

A cnc gépkezelő sokszor betanított munkás, nem cnc szakember. Minden gép, minden termelési forma egyéni szinte, tehát más feltételek kellenek hozzá, más-más szaktudás. CNC és CNC között hatalmas különbség lehet. (Megjegyzem, néha összekeverik Ciklusvezérelt az NC és a CNC kifejezéseket is) Ilyen vezérlésű lehet aránylag egyszerű műveletekre képes gép is. pl. fűrészgép, fúrógép, ponthegesztő, stb. vagy egy kissé összetettebb eszterga, de egy nagyon bonyolult megmunkáló központ, vagy akár egy egész termelő gépsor is.

Jómagam gépész vagyok, műszaki rajzolással, minőségellenőrzéssel, informatikával bővítettem, majd cnc programozást is tanultam. Az én specialitásom a karbantartás, irányítás-, vezérléstechnika. (megjegyzem cnc gépek területén a nem grafikus programozást is műveltem, azaz a dos, basic alapú programozást, ahol csupán számokat parancsszavakat lát az ember, nincs egyáltalán grafikus visszajelzés) Van még targoncavezetői, ív-, védőgázas és lánghegesztői, továbbá alacsony és magas darukezelői, ipari klímagépkezelői papíron is. :-)

Mindevvel, ill. mindebből nem lehet megélni itthon :-((( Ezért grafikai informatikát tanultam, és videografikus lettem tévés szakmában. Tíz évi munkaviszony után leépítettek, jelenleg 5 hónapja nincs munkám. :-( Kilátásban ismét gépészeti munka van, de hogy mennyire tudok majd megélni belőle, az nagy kérdés.

Hogy tanulni mennyire érdemes? Muszáj! Több tudás nagyobb esély, és még a bőrödbe is jobban érzed magad :-) Hogy anyagiakban mennyire térül meg, az életutad végén derül ki. :-)

2012. ápr. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!