Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit lehet keresni Németors...

Mennyit lehet keresni Németországban ápolóként, segédápolóként?

Figyelt kérdés

Emelt szintű, OKJ-s ápolói végzettségem van 6 év gyakorlattal. Egyenlőre a németet még nem igazán beszélem, de kb 2 év mulva mennék ki a férjem után. Addigra csak fogok makogni valamit (amúgy gimiben tanultam 4 évig, de az már rég volt).

Azon a környéken ahol a férjem dolgozik rengeteg az idősek otthona (Fekete Erdő- még itthon is hirdetik az állásokat). Esetleg kezdetben segédápolóként felvennének? Később, ha már belejöttem a nyelvbe akkor meg ápolóként gondoltam elhelyezkedni. Mennyit kapnék kézhez ilyen szakmákban?

És csekély nyelvtudással lenne esélyem?


2011. nov. 8. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Két év alatt nem tudsz megtanulni felsőfokon németül (pláne úgy, hogy van alapod)?
2011. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy mennyi idő alatt tanulok meg felsőfokon németül. Odakint úgyis több ragad rám, szóval eleinte segédápolóként dolgoznék. Az kb annyi mintha takarító lennék és ahoz sem kell túl sok nyelvtudás.

Állítólag nagyon keresik a házi betegápolókat is.

Valakinek van esetleg tapasztalata, infója?

2011. nov. 20. 19:26
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja, bocs. Most vettem észre, hogy ez kérdés lett volna.

Miért felsőfokú nyelvvizsga kell hozzá, hogy elfogadják az ápolói papíromat?

Egyébként biztos meg tudnék tanulni elég jól németül 2 év alatt,de 2 kisgyerek mellett kevés időm van és pénzből sincs túl sok. Szóval inkább csak itthon tanulgatok, meg néha egy német tanár ismerősömmel fogok konzultálni, hogy mi nem megy.

2011. nov. 20. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, az oldal bizonyos keretek között lehetőséget biztosít rá, hogy úgy válaszoljak, ahogy akarok. Te írtad a makogást, hozod fel a kifogásokat pár gyerek képében. A felsőfok csak egy képlékeny szint, nem értelmi fogyatékos embernek két év alatt elérhető. Legrosszabb esetben egy középfok, ami túl mutat a makogáson. Minek tanár? Itt az internet, úgy és azt tanulsz meg, amit csak akarsz...


A kérdésedre a válasz: sokat. De felhívhatok egy német könyvelőt, hogy váltópénzre pontosan megmondja neked a végösszeget.

2011. nov. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a "kimerítő" választ.

egyébként pontosan az internet segítségével akarok tanulni, de szerintem ha nyelvvizsgázni szeretnék, ahoz ez kevés lenne. akkor tanár vagy tanfolyam is kéne és maga a vizsga is pénzbe kerül. De gondolom neked gyereked sincs, mert ha lenne, tudnád, hogy nem olyan egyszerű mellettük tanulni.

Egyébként a makogást nem szó szertint értettem, annyit már most tudok. Az ápolónői munkához meg szerintem még a felsőfok sem elég, hanem még a szakmai nyelvet is tudni kéne. Ezért gondoltam eleinte segédápolói melóra. Főleg, hogy azon a környéken elég fura dialektusal beszélnek ,szóval még arra is rá kell hangolódnom majd odakint.

A fizetésekre továbra is kíváncsi lennék, mert 800- 2500 Euró között mindenfélét hallottam, olvastam már.

2011. nov. 21. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!