Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkajoggal kapcsolatban...

Munkajoggal kapcsolatban fordulok hozzátok. Már átnyálaztam az internetet ez ügyben, de még mindig nem teljesen világos minden. A végkielégítésről lenne szó. Tudnátok ebben némi információval szolgálni?

Figyelt kérdés
Jelenleg kicsivel több, mint 5 éve dolgozok egy cégnél, de munkahelyet akarok váltani. Az lenne a kérdésem, hogy ha én mondok fel a jelenlegi munkahelyemen (és nem a munkáltató bocsát el) akkor milyen esetben számíthatok (az 5 év után) 2 havi végkielgítésre? Vagy egyáltalán számíthatok-e rá?
2011. nov. 9. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha te mondasz fel, nem jár végkielégítés és a felmondási idő teljes ledolgozásához is ragaszkodhat a munkáltatód.

Ha közös megegyezéssel jössz el, akkor abban állapodtok meg, amiben akartok: lehet végkielégítés, akár több is, mint amennyi munkáltatói felmondás esetében járna; nem kell felmondási idő, de lehet és abban is megállapodhattok, hogy van felmondási idő, de nem kell ledolgozni.

2011. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Akkor ezek szerint a közös megegyezés lenne a legjobb negoldás?

2011. nov. 9. 22:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Közös megegyezés az ami a neve: KÖZÖS megegyezés. Vagyis, hogy mind a ketten megállapodtok valamiben, és az lesz, és mind a ketten ezt akarjátok. Ezt senkire nem lehet rákényszeríteni, se rád, se a munkáltatóra. Szóval ha ő nem akar ilyet, te se kényszerítheted (és egyébként végkielégítés ebben az esetben se jár, csak éppen megállapodhattok olyan feltételekben is, ami olyan helyzetbe hoz, mintha járna).

Ha te mondasz fel, akkor nem jár semmi. A szerződés szerinti felmondási idődet le kell dolgoznod, aztán mehetsz isten hírével. Ezt viszont tudomásul kell venniük, nem úgy, mint a közös megegyezéses ajánlatodat.

Ha ők mondanak fel rendes felmondással, akkor jár a végkielégítés, és megillet a felmondási idő téged is. Erre van kitalálva a végkielégítés, hogyha önhibádon kívül elveszíted a régi, jól bejáratott munkahelyedet, akkor járjon valami anyagi segítség az új munkahely kereséséhez.

Vegül, ha esetleg rendkívülivel rúgnának ki, akkor se jár a végkielégítés, de ott nincs felmondási idő se. Persze a kilépőpapírjaidban ez benne lesz, ami nyilván egy baromi rossz pont a következő munkáltatónál.

2011. nov. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát! Bocs, hogy ilyen későn válaszolok, de jelenlegi cégemnél monitorozzék az internet hozzáférést és nem akartam ilyennel lebukni.


Igen nekem is ez jött le, mint amit eddig amit írtatok.

Még egy kérdés: Ha megemlítem, hogy közös megegyezéssel szeretnék elmenni, mert találtam egy jobb helyet, akkor ezután még kirúghatnak rendkívüli felmondással (hogy ne járjon semmi).

Tehát nem tudom eldönteni, hogy a közös megegyezést válasszam vagy a rendes felmondást.

Ja és rendes felmondás esetén mindenképpen le kell dolgozni a munkaszerződésben szereplő két hónapot vagy ettől el lehet térni, ha munkáltató is hozzájárul?


Válaszaitokat előre is köszönöm!

2011. nov. 10. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:

A rendkívüli felmondásnak alapos indoka kell hogy legyen. Csak azért, mert te közlöd, hogy jobb munkahelyet találtál, nem rúghatnak ki rendkívülivel.

Rendes felmondásnál le kell dolgoznod a felmondási idő egészét. A munkáltató ettől eltekinthet.

Próbáld meg inkább a közös megegyezést, ha nem mennek bele, még mindig ott a felmondás.

2011. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nekem az egyik volt kollégám azt tanácsolta, hogy mielőtt bármit is mondanék csináltassak/írjak egy rendes felmondást, ezt adjam át a vezetőségnek (hogy ne kerüljek rosszabb helyzetbe) és ezután még jöhet a közös megegyezés, de már védve vagyok bizonyos szempontból.

2011. nov. 10. 19:30
 7/8 anonim ***** válasza:

A ti vezetőségeteket ti ismeritek, de

ha írsz egy felmondást, átadod a vezetőségnek, a vezetőség elég hülye lenne ha tárgyalna veled a közös megegyezésről:

Ott van náluk a felmondó leveled: nem kell végkielégítést adniuk, a felmondási időt le kell dolgoznod. Ezek után miért tárgyalnának olyan feltételekről, amik számukra kedvezőtlenebb?

2011. nov. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Majd a héten derül ki, hogy felvennének egyáltalán. Akkor a közös megegyezés felé hajlok.


Az esetleg számít valamit, hogy üzemi tanácstag vagyok jelenleg?

2011. nov. 13. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!