Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha azt hazudom az önéletrajzba...

Ha azt hazudom az önéletrajzban, hogy van diplomám?

Figyelt kérdés

Nos, 2 munkahelyen összesen 6 év rendszergazdai tapasztalatom van.

Már egy fél éve keresek munkát, de úgy érzem a végzettség hiánya miatt nem írnak vissza sehonnan, tanulni pedig nincs pénzem.


Ezért most beleírtam azt is a végzettséghez, hogy tól-ig ez és ez a főiskola ez és ez a kar, tehát van diplomám.


Olyan helyre nyilván nem is pályázok, ahol már előre kérik a fénymásolatot az önéletrajhoz, de utána gondolom behívnak 1-2 helyre, interjúra, bértárgyalásra nem szoktak kérni papírokat tapasztalatom szerint, utána pedig már felvettek.


Utána mennyi idő amíg kiderül? 1-2 fizetésig kihúzhatom?

Az is pénz, ha utána kirúgnak legfeljebb keresek mást.


Tőletek mikor kékrték el?


2011. nov. 25. 00:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha már hazudni akarsz, mondd azt, hogy a nyelv vizsga miatt nem kaptad meg a diplomádat még, így be sem tudod mutatni és kérj rá haladékot.
2011. nov. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
zseniális
2011. nov. 25. 01:12
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Tőlem még egy munkahelyen sem kérték el.
2011. nov. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, amikor belepsz, akkor van egy beleptetesi folyamat, es annak során le kell adnod a diplomád. Ha nagyvonalúak, azt fogják mondani, hogy maradj hó végéig, addig kifizetnek, de utana menj el.

Én közszférában voltam, ahol kifejezetten csak dilomasokat vehettek fel.


Rendszergazdai munkahoz nem kell diploma, szerintem nincs szukseg erre a hazugsagra, mit nyersz vele?

2011. nov. 25. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Már egy fél éve keresek munkát, de úgy érzem a végzettség hiánya miatt nem írnak vissza sehonnan"


:D:D:D

Nekem meg a tulkepzetteseg miatt!!

Ez nem erzes, ra szoktam kerdezni!

Kepzeld, sokaknak OK a nem alkalmzasra az, hogy MÁSt is tudok, mint ami nekik kell!

"Azt gondoljuk, hogy nem fogjuk tudni kielegiteni fizetesi igenyet" - mondták egy webshopban ahova ugyfelszolgalatosnak jelentkeztem!


:D

2011. nov. 25. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Állami helyen megint más hogy kérik a diplomát bemutatni, mint versenyszférában. De ha nincs nyelvvizsgád, akkor sem üres kézzel távozol az egyetemről, adnak oklevelet. Aztán meg pont számítástechnikával akar ez itt kezdeni valamit nyelvvizsga / nyelvtudás nélkül? Nekem ez merülne fel egyből.
2011. nov. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Kisérletezni lehet, de nem érdemes, mert ha kiderül, akkor hosszabb börtönbüntetésre számithatsz.
2011. nov. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvizsga hiányában adnak papirt, hogy az államvizsgádat letetted, illetve, hogy minden kötelezettségnek eleget tettél, és a diplomádat csak akkor kapot meg, ha bemutatod a nyelvizsga papirt. Ùgyhogy az ötlet, mégsem olyan zseniális!
2011. nov. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

*kapod

*nyelvvizsga

2011. nov. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Fél éve? Normális vagy?


Én majdnem két évig kerestem munkát. Ismerek nem egy- két rendszergazdát akit kirúgtak és több mint 2 évig nem vették fel őket. Túltelített ez a piac is. Nem leszel előrébb a hazugságoddal. Amúgy te tudod. Meg ha felvesznek és egy hónap múlva kiderül a túrpisság. Felmondanak és a következő cégnél megkérdezik miért csak egy hónapot dolgozott az előző helyen arra mit mondasz? Mert hazudtam vagy ott is hazudsz valamit? És ha kérnek ajánlást az előző helyről?


De te tudod a te dolgod. Amig nem vesznek fel keress más melót. Én kőművesnek segítettem meg favágóknak. Pénztelenség nagy úr ne kényeskedj a fizikai munkától.

2011. nov. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!