Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valakivel előfordult már az...

Valakivel előfordult már az álláshirdetésre jelentkezve, hogy kifelejtette az önéletrajzát csatolni/mellékelni? Így utólag pótolta azt? Akivel előfordult már ilyen, az milyen sikerrel járt az állás betöltésében?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 29. 11:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy e-mailes jelentkezésre gondolok.
2011. nov. 29. 11:35
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Velem már előfordult... Nem meglepő, hogy be se hívtak! :D

Nagyon ciki! Én sem hívnám be magam ezek után... :)

2011. nov. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez már sokunkkal előfordult. Aktív álláskereső koromban :-), amikor naponta 10-15 helyre is jelentkeztem, bizony előfordult, hogy nem csatoltam. Persze be sem hívtak. Egyébként szerintem nem csak ez lehet az ok. Egyszerűen ilyenek a hirdetők.

Sokkal jobb, ha meg nem hirdetett állásokra pályázol, akár ismerősök útján, vagy csak kitalálod, hol szeretnél dolgozni és oda elküldöd "kéretlenül" a jelentkezésedet. Állítólag ha személyesen viszo be az ember, még nagyobb az esély. Csak a megfelelő vezetőhöz kell bejutni, ne a HR-eshez, vagy az asszisztensnek add le az önéletrajzod.

2011. nov. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Munkaadó vagyok.


Előfordul, de ha az önéletrajz fontos, akkor nem válogatnak ki.


Más történet:

Nekem a gépemen egy régebbi (talán 2006-os) office van. Az új word fileokat meg sem tudom nyitni. 10 jelentkezésből 4-et nem tudok elolvasni az új formátum miatt- gondolhatod nekik mennyi esélyük van megkapni az állást :)


Ha kevés jelentkező lenne letöltenék új officet, így viszont inkább azokból válogatok akik régi formátumban küldik el az önéletrajzot.

2011. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok munkaadó, de asszisztensként felvételiztettem már. Többekkel előfordult, hogy elfelejtették csatolni az önéletrajzot, de aki pótolta, az ugyanolyan esélyekkel indult, mint a többiek.

Ja és természetesen pdf-ben küldd az önéletrajzod!!! Egyrészt mert abba nem lehet beleszerkeszteni (vagy legalábbis nem egyszerű), másrészt mert csak akkor lehetsz biztos benne, hogy a munkaadó is ugyanazt látja, amit te.

Én itthonra nem vettem windowst, tört szoftvert meg elvből nem használok, tehát linuxom van openoffice-szal. Itthonról is néztem önéletrajzokat, a wordösöket meg se tudtam volna nyitni. Bár eleve főleg a pdf-esek közül válogattunk, mivel irodai munkáról lévén szó, elvárható egy jelentkezőtől, hogy tudja azt, hogy másik félnek csak olyan formátumban küldünk bármit, amit biztosan tud majd olvasni. Ez pedig a pdf.

2011. nov. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!