Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehet egy pályakezdő...

Mit tehet egy pályakezdő fiatal, ha elhelyezkedni nem tud és a családja sem tartja el?

Figyelt kérdés
Tényleg, ilyenkor mi van? Éhen döglik? Támogatást nem kap az államtól, tekintve a családban való 1 főre eső jövedelem miatt. Elhelyezkedni nem tud a piacképtelen szakmája miatt. Vásárolni nem tud, mert nincs miből. Ötletek?
2011. dec. 15. 20:19
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Dolgoztam alkalmanként itt-ott így családon belüli vállalkozásban(de lényegében azért, hogy a rezsit ledolgozzam). Máshová akkor sem tudtam elhelyezkedni.
2011. dec. 15. 20:39
 12/39 anonim ***** válasza:
reszit? anyádék elvárják, hogy te fizesd a számlákat?
2011. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
a rezsi ledolgozása ment apunak, anyunak lényegében semmi, apunak való rezsi fizetését nem fogadja el anyu és most kitalálta, hogy nem, fizeti továbbiakban a kaját, ráadásul aput korábban átverték(másik fiktív cég) és milliós kölcsön lett a házra(anyu nevére).
2011. dec. 15. 20:44
 14/39 anonim ***** válasza:
80%

28 évesen, nehogy már ne fizessen rezsit...


sosem volt bejelentett munkád?

2011. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
@blastoffitspartytime most már a kaját is. Húgom is ezzel a gonddal küzd, neki egy dekoratő van, középfokú, további képzését senki sem fizeti, most így vagyunk otthon.
2011. dec. 15. 20:46
 16/39 anonim ***** válasza:
70%

Jogosult vagy START-kártyára, asszem 30 eves korodig. Azt valtsd ki, avval elorebb vagy.

Tenyleg fura, masok egyetem, 1-2 diploma levegzese utan mar 4-5 éve keresnek hiaba munkat (a szerencsesebb nem hiaba), mire eljutnak 28 eves eletkorig... Neked nincs felsofuku vegzettseged, akkor 10 eve miert varzs arra, hoyg fosulira mehess, miert nem mentél? 18-20 evesen kaphattal volna allami osztondijat ugyanebben a hleyzetben. A főiskolan is jar tanulmanyi osztondij es szoc.tám. Ezt kozvetlen erettsegi utan kell meglépni, mert akkor még járnak ezek. Most a Mü. Kp-ba mehetzs inygene atkepzesert, es m.kereso ellatasert, az is tobb a semminel.

2011. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Nem volt sajnos bejelentett munkám. Ha valahogy el tudnék menni dolgozni, akkor elmennék, de így gyakorlatilag lehetetlen, mert mindenféle álláshirdető(pilótajátékos, stb.) megtalált, de rendes munkahelyről a pályázatomra nem érkezik válasz.
2011. dec. 15. 20:51
 18/39 A kérdező kommentje:

Próbáltam, nem jár az ingyenes átképzés. Szigetszentmiklóson lakom és a ráckevei munkaügyi központ illetékes. Segélyt is próbáltam az önkormányzatnál, az sem jött össze.


Fősulira nem tudtam menni, mert költségtérítésesre ugyan felvettek volna, de félévre elkértek vagy 120 ezer forintot és ráadásul munkaviszony igazolást kellett volna vinni(mondanom sem kell, hogy nem volt meg egyik sem).

2011. dec. 15. 20:54
 19/39 A kérdező kommentje:
nem jár már kereső ellátás sem, semmi sem jár, sőt, a tbmnél van vagy 80 ezer forintos tartozás(azzal nem tudom mi lesz januárban).
2011. dec. 15. 20:55
 20/39 anonim ***** válasza:
61%

"Segélyt is próbáltam az önkormányzatnál, az sem jött össze."


Ez nagyon fura, mert az alanyi jogon jár... csak mert magyar allampolgar vagy!

Jovedelempotlo tamogatas, vagy ilyesmi, a havi 28500 Ft!

A TB-t is fizetik!



"Fősulira nem tudtam menni, mert költségtérítésesre ugyan felvettek volna"


Hát miert nem mész államira?

Van szabadidod, 1-2 honap alatt fel lehet keszulni a felvetelire!

2011. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!