Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehet egy pályakezdő...

Mit tehet egy pályakezdő fiatal, ha elhelyezkedni nem tud és a családja sem tartja el?

Figyelt kérdés
Tényleg, ilyenkor mi van? Éhen döglik? Támogatást nem kap az államtól, tekintve a családban való 1 főre eső jövedelem miatt. Elhelyezkedni nem tud a piacképtelen szakmája miatt. Vásárolni nem tud, mert nincs miből. Ötletek?
2011. dec. 15. 20:19
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy 1 háztartásban. TB-nél számít az, hogy egyedülálló vagyok, itt az számít, hogy 1 háztartásban. Ezt végigjártuk az ügyintézővel. A munkaügyiben való regisztrációt megtettem, ott azt mondták, hogy 365 nap munkaviszony, egyébként arra ellátást semmit sem kapok.
2011. dec. 15. 22:01
 32/39 anonim ***** válasza:

"Nekem azt mondták, hogy 1 háztartásban.2

De elolvastad azt is, mit ért az egy haztartas alatt?

2011. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
72%

"65 nap munkaviszony, egyébként arra ellátást semmit sem kapok.

"


Akkor ellatast nem kapsz, de allaskeresokent regisztralva vagyol. Erted? Ezt a statuszt szerezd meg! Mert enelkul nem fogsz az onkormanyzattol semmit kapni.

Regisztraltal allaskeresokent a Mü. Kp-ban?

Nem a penz miatt kell, hanem a statusz miatt!

2011. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
56%
megkérdezhetem, hogy milyen munkáltatóhoz és munkakörökre adtad be az elmúlt egy évben az önéletrajzodat?
2011. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Nekem elmondták, hogy mit értenek egy háztartás alatt. Papa, mama, mindenki(teljes család). Ha ott meg van a megfelelő jövedelem, akkor nem adnak.


A munkaügyi központban a státusz megvan. Itt meg is állt a dolog.


Próbálkoztam mindenhol, ahol középfokú végzettség kell(sokszor nem sokat találtam), továbbá bolti eladó, Tatár pékség(ahová be is hívtak, de csak feltételesen tudott ígéretet tenni a hölgy, mert nincs sütőiparim) => munkaügyitől kaptam a listát, a többi mind FEOR szakképesítésekhez van rendelve, csak ez a Tatár Pékség volt, 2 A4-es lapon. Ügynöki munkákat találtam még, ahol dolgoztam is korábban, de mivel nem voltam/vagyok értékesítő és nem tudtam teljesíteni az elvárt szintet, így maradtunk a közös megegyezésnél.

2011. dec. 15. 22:18
 36/39 anonim ***** válasza:
40%

magyarul nem kerestél munkát, hanem vártad a sült galambot....


be kéne menni a mekibe, a teszkóba, az auchanba, meg a környékeden lévő 20-30 hiperbe + [link] és odaadni a HR-esnek az önéletrajzodat


illetve e-mailen elküldeni

2011. dec. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
A mekibe egyszer behívtak(Campona mellett), ott közölte velem a HR-es hölgy, hogy sok a Rébuszos(diákszövetkezet), ezért nincs sok kilátás, hogy a nem diákmunkások munkához jussanak, a Tescoban és Auchanban is voltam már(mint árufeltöltőnek jelentkeztem, a Tescoba szakképzettség nélkül nem vesznek fel máshová, az Auchanba is leginkább szakképzettséggel keresnek pl. pénztárost), ezekben meg a fizikumomra panaszkodtak. Ezeket már végigjártam, több helyre beadtam már az önéletrajzomat, azért is vagyok itt.
2011. dec. 15. 22:33
 38/39 anonim ***** válasza:

Az önkormányzati ügyintéződ nem nagyon érti a dolgát.

Nem a háztartás jövedelmét, hanem a család jövedelmét nézik:

"33. §

(2) Az (1) bekezdés alkalmazásában akkor nem biztosított a megélhetés, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át és vagyona nincs."

"4. § (1) E törvény alkalmazásában

c) család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége;


d) közeli hozzátartozó:


da) a házastárs, az élettárs,


db) a húszévesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező; a huszonhárom évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató; a huszonöt évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek,


dc) korhatárra való tekintet nélkül a tartósan beteg, az autista, illetve a testi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek, amennyiben ez az állapot a gyermek 25. életévének betöltését megelőzően is fennállt (a továbbiakban: fogyatékos gyermek),


dd) a 18. életévét be nem töltött gyermek vonatkozásában a vér szerinti és az örökbe fogadó szülő, illetve a szülő házastársa vagy élettársa;


f) háztartás: az egy lakásban együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek közössége;"


Szociális törvény: [link]

A többi fogalom magyarázatát is megtalálod benne (pl. jövedelem, vagyon, fogyasztási szerkezetet kifejező arányszám)


A törvény értelmében ha már elmúltál 20 éves és nem vagy nappalis, akkor hiába élsz a szüleiddel, külön családnak számítasz.

Másold ki szépen a törvény rád vonatkozó részeit, menj be az önkormányzathoz és tisztázd velük a helyzetet.

A foglakoztatást helyettesítő támogatáshoz (régebben bérpótló juttatás) szükséged van még arra, hogy legalább egy éve regisztrált álláskereső légy és az elbírálást megelőző egy évben legyen legalább 30 nap munkaviszonyod. Ebbe beleszámít az egyszerűsített foglalkoztatás, a közmunka és a bejelentett háztartási munka is. Ez is benne van a szociális törvényben.

2011. dec. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:

Régi kérdés de megkérdezhetem azóta mi újság veled kedves kérdező? :)

Lehet nyugodtan privátba is.

2016. jún. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!