Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehet egy pályakezdő...

Mit tehet egy pályakezdő fiatal, ha elhelyezkedni nem tud és a családja sem tartja el?

Figyelt kérdés
Tényleg, ilyenkor mi van? Éhen döglik? Támogatást nem kap az államtól, tekintve a családban való 1 főre eső jövedelem miatt. Elhelyezkedni nem tud a piacképtelen szakmája miatt. Vásárolni nem tud, mert nincs miből. Ötletek?
2011. dec. 15. 20:19
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
tesco árufeltöltő, meki, hasonlók megvolt már? gyári betanított munka?ilyenekre jelentkeztél?
2011. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
76%

"nem jár már kereső ellátás sem, semmi sem jár"


Legfeljebb az évi 30 nap kozmunkat tehetik feltételül, de jár!

A közmunkat meg ők biztositják Neked!


Addig is vegezhetsz önkéntes munkat, az jot tesz a kozerzetnek, ha hetente 1-2 orat el kell jarni valahova, ahol hasznodat veszik, és ott is adodhat olyan ismeretseg, ami fizetos munkahoz vezet.

2011. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Nem jár alanyi jogon a szigetszentmiklósi önkormányzatnál. Csak és kizárólag akkor, ha 1 háztartásban az 1 főre eső jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindekori legkisebb mértékének 120%-át.
2011. dec. 15. 21:06
 24/39 anonim ***** válasza:
64%
Nem, tudsz atjelentkezni papiron máshoz? Pl. albérletbe? ... és akkor egyedullalo lennel hivatalosan, és jarna minden, mert 0Ft jovedelmed lenne.
2011. dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
mekiben voltam, de ott a Rébuszosokat részesítik előnyben, tescoban a fizikumom miatt nem voltam jó, gyári munkár szívesen mennék, de olyat meg nem nagyon találtam(expresszben is min 1-2 éves szakmai gyakorlat). Nah ilyet hol találok? Szívesen elmegyek én gyárba is dolgozni, ha nem kell oda semmi.
2011. dec. 15. 21:19
 26/39 A kérdező kommentje:
Próbáltam azt is, hogy átjelentkezem, de anyuék hallani sem akarnak róla, az albit nem tudom fizetni, mivel nincs miből, ismerősi kapcsolatok meg nem nagyon vannak, ha pénz nincs, a nagyszülői rokonság is olyan, hogy regényeket lehetne róla írni. Nincsen nagyon ilyen megoldás sem, pedig már eszembe jutott.
2011. dec. 15. 21:21
 27/39 anonim ***** válasza:
Sose szerzodj sehova ugy, hogy nem vagy bejelentve, latod, mekkora szívás. Az elmult évben jart volna Neked allaskeresesi tamogatas es szolgalati ido is, ha hivatalosan dolgoztal volna korabban.:S Nemsokara meg mar a nyugdij miatt is szamit. Én is evekig kerestem inden alkalommal allast tobb diplomaval, szakkepzettsegekkel, nyelvvizsgakkal, de legalabb van szolgalati idom - a munkaviszonyaim mindig bejelentettek voltak, a foiskolai evek is szolgalati idonek szamitanak, es a munkanelkuli 9 honao is annak szamit nekem.
2011. dec. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
76%

"Próbáltam azt is, hogy átjelentkezem, de anyuék hallani sem akarnak róla, az albit nem tudom fizetni, mivel nincs miből"


Figyelj, nem kell, hogy valoban ott lakj. Csak jelentkezz be.:)

Apropo, szerintem valamit felreolvastal az egyik nyomtatvanyon, ami az allaskeresesi és jovedelempotlo tamogatast illeti!

El tudod kuldeni a rackevei mü. kozpont és a szentmiklosi onkormanyzat igenylolapjat?

2011. dec. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

A szigetszentmiklósiban rendszeres szociális segély vagy átmeneti segély igényelhető. A rendszeres szoc. segélyhez kell az a 28500 forint 120%-a az 1 háztartásban lévő jövedelem, az átmeneti segélynél meg 57000 forint. A munkaügyi központtól nem jár semmi, mert nincs meg a 365 nap ledolgozott viszony.


Na meg ilyeneket találok:

[link]

2011. dec. 15. 21:42
 30/39 anonim ***** válasza:
86%

Nade!

Önkormanyzatnal:


28 evesen egyedulallonak szamitasz, mert a szuleid mar nem kotelesek eltartani.

Lehet, felreertelmezted, hogy mi az egyedulallo!

Nem szamitotok egy haztartasnak. Vagy errol beszeltel mar az ugyintezovel es mast mondott?


A masik feltetel, hogy kimerítetted az álláskeresési támogatást.

Utána bemész az önkormányzathoz a papírjaiddal. Kell, hogy kapjál egy hatósági bizonyítványt, egy járadék megszüntetésit a mü. kp-tól.

Ezen kívül még a végzettségről szóló bizonyítványt is be kell vinni. Kapsz egy kérelmet, azt kitöltöd és a fent leírt papírokkal együtt adod be.


Ezekt a lepcsoket vegigjartad?

Mindenkepp a Mü. Kp-ba kell eloszor allaskeresokent regisztralj.

2011. dec. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!