Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő munkakeresőként...

Pályakezdő munkakeresőként lehet valamilyen járadékot /segélyt/ igényelni?

Figyelt kérdés
Nem tudom elhinni, h tanultam, kikerültem a suliból és még mindig semmi meló és nem jár semmi pénz? a fiatal munkavállalók, illetve szeretnének munkavállalók lenni nem kapnak semmit. ott dögöljünk meg ahol vagyunk? Itthoniak oda is dörgölik nekem napi szinten, h nem kötelesek eltartani. mit lehetne tenni? alkalmi munkák meg csak néha akadnak, de ami van azt el szoktam vállalni.
2011. dec. 23. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Váltsd ki a Startkártyát, ez a munkáltatódnak jönne jól.


Mit végeztél, milyen tapasztalatod, nyelvtudásod van, hogy nem találsz munkát? Merre?

2011. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Álláskeresési járadékot csak az kaphat, akinek a megelőző 5 évben volt legalább 360 nap munkaviszonya, vállalkozói jogviszonya (és megfizette a járulékokat), egyszerűsített foglalkoztatásos jogviszonya.

Az önkormányzati segélyt (régebben bérpótló juttatás, most foglalkoztatást helyettesítő támogatás) az kaphat, aki szociális és vagyoni helyzete alapján rászorulónak minősül, álláskeresése ellátása megszűnt, vagy legalább 1 évre együttműködő regisztrált álláskereső és a vizsgálatot megelőző 1 évben volt legalább 30 nap munkaviszonya, beleértve az egyszerűsített foglalkoztatást is; vagy legalább 30 napig közmunkában vett részt, vagy önkéntes munkában; vagy minimum 30 napig háztartási munkát végzett (bejelentetten)

A start kártyát ne váltsd ki előre, csak akkor, ha már biztos, hogy lesz munkahelyed, ugyanis az érvényessége nem a munkába állástól, hanem a kiváltástól számít. Így ha most kiváltod és csak 1 év múlva vesznek fel valahova, akkor 1 évet elveszítesz a kedvezményes időszakból.

2011. dec. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

18 éves korodig vagy kiskorú, addig kötelesek eltartani a szüleid.

Utána már nem kötelesek, tetszik, vagy sem.

Sokakat utána is eltartanak, de ezt már nem kötelezően teszik, hanem szeretetből. Ha utána téged nem hajlandóak, akkor igen, ott dögöljél meg, ahol vagy. Illetve lehet az önkrmányzathoz fordulni havi 1-2 tízezer forintért.

Nem csak azon kellett volna agyalni, hogy VALAMI sulit elvégezz, hanem OLYAT, ami olyan képesítést ad, amire VAN KERESLET.

Ha a te gondolkodásod mentén működne a világ, akkor nem lennének hajléktalanok. De sajnos nem.

2011. dec. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Nehogy kiváltsd a START kártyát, ahogy az első válaszadó írja!

Mivel ha van munkád, ha nincs, a kiváltástól érvényes. Ha lejár, és még mindig nincs munkád, bebuktad!


Egy ismerősöm azt mondta, ő ahogy elvégezte az iskolát, havi 5000 Ft támogatást kapott az önkormányzattól. Ebből nem tudom mennyi igaz, nekem nem adtak. Viszont a TB fizetésem átvállalták 1 évre.


A következő 1 évben rendelkezésre állási támogatást kaptam, ami aztán bérpótló juttatás és most foglalkoztatást helyettesítő támogatás néven fut. Sanszos, hogy ezt nem fogom tovább kapni, mivel nincs 30 nap munkaviszonyom. :(

Ezt a támogatást pedig a Munkaügyi Központtal való 1 év hosszúságú együttműködés után igényelhettem meg.

2011. dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!