Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van ott olyan aki éjszaka...

Van ott olyan aki éjszaka szokott dolgozni vagy dolgozott? Ha igen hogy viselitek? Az éjszakai munka nem vágja tönkre az egészséget és az ember magán életét?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Az egészségnek kevésbé ártalmas, mint a váltott müszak, mert itt be tud állni egy rendszerre a szervezet, ott meg állandóan át kell állnia.

A magánéletet meg meg lehet szervezni, csak akarat kérdése.

2011. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Most gyesen vagyok ugyan, de mikor dolgoztam, jobban szerettem az éjszakai munkát, mert nem okoz gondot, ha fenn kell maradnom akár egész éjjel. (Non-stopban voltam álladó éjjeles.) De ha fel kell kelnem hajnalban, bármilyen korán is feküdtem le, végem van. Volt olyan is, hogy nappal nem tudtam aludni, de semmi bajom nem volt, ha 1-1 napokat kihagytam. Jó, kicsit álmos voltam, de nem vészes. Inkább nem alszom, mint felkeljek. Volt olyan is, hogy utazásnál, költözésnél, kihagytam a éjjeli pihenőt, jobbnak láttam fennmaradni, mert korán kellett volna kelni, és inkább összecsomagoltam, vagy filmet néztem, vagy olvastam, vagy bármi, csak ne keljen korán kelni. A magánéleted szervezheted, az egészségnek szerintem nem árt. Persze azért nem kell kínozni magad, ha éjjel dolgozol, nappal pihend ki magad, mert kell a szervezetednek. A váltott műszak meg valóban rosszabb, mint ha simán felcseréled a nappalt az éjszakával.
2011. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
csak éjjel dolgoznék..este 6-tól éjjel 4-ig..
2011. dec. 27. 21:51
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Én dolgoztam váltott műszakban, hol nappal, hol éjszaka 12 órát. Én jól bírtam, de hosszútávon egészségtelen, rengeteg cikk van róla a neten, hogy miért. Keress rá, tanulságos!

Egyáltalán nem ajánlom, de hát ugye valamiből enni kell..

2011. dec. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
heti 6 napot
2011. dec. 27. 21:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, a legtöbb munka hosszú távon árt az egészségnek. Aki ül, annak a háta lesz kész, a combján elnyomódnak az erek. Aki áll, annak a lábai mennek tönkre. Aki a monitor előtt ül, annak a szeme lesz kész és lehetne sorolni.

Végül is, mondhatnánk azt is, hosszú távon a munka nem tesz jót az egészségnek.

vannak un bagoly és vannak a pacsirta emberek. A baglyok éjszak élnek igazán. Nem szeretnek hajnalban kelni sem. Nekik jobban is fekszik az éjszakai munka. A pacsirták már kora este elalszanak. Hajnalban már élik az életüket. Nekik viszont szenvedés az éjszakai munka.

2011. dec. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk anyukám váltott műszakban dolgozik. Ez azt jelenti, hogy két napot nappal, két pihenő, két éjszaka (ezek 12 órás műszakok egyébként). Ez már olyan 5-6 éve van így.

Az egészségét látszólag nem viselte meg, annyi, h gyakrabban fáradt, és ezáltal ideges, illetve mikor éjszakáról hazajön nappal nehezebben tud úgy aludni, hogy az pihentető is legyen (fény, zajok miatt).

A magánéletet pedig hozzá lehet ehhez igazítani. Nyilván szabad hétvégéi ritkán vannak, de pl. ügyeket intézni kényelmesebben lehet.

Írtad, hogy te csak éjszaka fogsz dolgozni, szerintem erre rááll a szervezeted egy idő után.

2011. dec. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha 6 nap, az azt jelenti, hogy nem váltott műszak? Csak éjszaka? Az még mindig jobb, mint a váltott. Így hozzá lehet szokni, csak át kell állni. :)
2011. dec. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
6+2 igazából, nem?
2011. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Én 24 órás műszakban dolgozom.Van,hogy egész éjjel vezetek.Már közel 10 éve csinálom.Mikor haza megyek hulla vagyok és senki ne szóljon hozzám.Szegény páromat cseszegetem ilyenkor.Ennyi idő után sem tudtam megszokni az éjszakázást.Én a korán fekszem,korán kelek tipushoz tartozom.Nekem egy szenvedés,de a pénz miatt csinálom.
2011. dec. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!