Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az lehet szakító ok és ciki...

Az lehet szakító ok és ciki ha valaki nem talál nem saját hibájából munkát?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha valaki akarna dolgozni de nem tud mert vagy vissza mondják a munkát vagy éppen nem úgy alakul ahogy kellene...
2012. jan. 7. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a párom lenne ilyen helyzetben - és egyébként meg tudnák élni, nagyon nagyon szűkösen, de azért nem kapcsolnák ki pl. a villanyt- nálam nem lenne szakító ok. Igazából, akkor sem, ha már nem tudnánk fizetni a számlákat. Vagyis azon esetben csak a sok -meggondolatlan- veszekedés a munka hiányából fakadóan.


Ha pedig szeretnél, csak nem tudsz elhelyezkedni, az nem ciki.

2012. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
69%
Nem., Vagyis az előítéletes emberek szemében ciki.
2012. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Én azt gondolom, hogy aki akar dolgozni, az valamilyen munkát mindig talál 1-2 hónapon belül. (Borsodból meg el kell jönni.)
2012. jan. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Lehet lepontozni, de nálam most pont ez a szakítóok. Hogy számíthatok hosszú távon egy olyan emberre, akit nem zavar, ha akár egy évig sincs munkája? (Tudom, azt írtad önhibán kívül, de én ebben nem hiszek - ha kell, elmegyek sz@rt lapátolni ha már hosszú ideje nincs munkám.) Főleg, hogyha még fiatal, életerős. Akkor ideiglenesen elmegy egy kevésbé jó helyre, szórólapozni, raklapot pakolni, bármi, de nem lehet örökké másoktól függni. Szóval szerintem lehet szakítóok, nem tudok megbízni benne.
2012. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem évekről beszélek..hanem mondjuk 6 hónapig..
2012. jan. 7. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Ok, én csak a saját példámat írtam. De ehhez fontos ismerni a személyiségét is, mert ha egyébként egy komoly ember, lehet, hogy most tényleg pechje van, de előbb-utóbb talál munkát. De akinek folyamatosan mondom a javaslatokat, hogy forduljon ide-oda, de mindig talál valami kifogást, mert most nem ér rá, most fáj a lába mit tudom én (ezek nyilván sarkalatos példák), és ráadásul még otthon sem csinál semmi hasznosat, egy olyan emberrel nem tudok mit kezdeni.
2012. jan. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez anyagi helyzet függvénye is. Ha valaki éjt nappá téve gürcöl, és azzal együtt állandóan idegeskedhet, hogy miből fizeti a kaját és a számlákat, miközben a párja egyetlen fityinget nem visz haza, nem kizárt, hogy egy idő után megunja ezt a helyzetet, és legalább a párja eltartása alól fel akar szabadulni.
2012. jan. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szerelem, akkor simán lehet szakító ok....


Én voltam ilyen helyzetben, 1 évig nem találtam állást ( Borsod megye, érthető sajnos...), a férjem fizetéséből éltünk ketten.

Aztán találtam olyan munkát, ahol én sokkal többet keresek, mint ő.

Mégis, sosem róttuk fel a másiknak, hogy nem dolgozik, vgy kevesebbet keres.

Ami az enyém, az a tiéd is, és fordítva.

Legalábbis nálunk így működik, nincs enyém, tiéd, minden közös, anyagiak, öröm, bánat, minden.

2012. jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!