Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy informatikai cégnél a...

Egy informatikai cégnél a fejlesztőmérnök mit csinál?

Figyelt kérdés
Ehhez milyen képzettség kell, milyen iskola az, ahol ilyesmit lehet tanulni? Köszönöm a válaszokat előre is. :)
2012. jan. 15. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Vagy programot vagy rendszert fejleszt. Informatikusi képzettség kell, de szakközepeseket nem vesznek fel mérnöki posztba.


Nézz utána felvi.hu-n. Sajnos nem tudok sokat segíteni.

2012. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyetemet szeretnék végezni...

Programot gondolom a szoftverfejlesztő csinál, de a rendszert is ő csinálja? Vagy azt egy másik informatikai ág (melyik)? Köszi, mindjárt megnézem azt az oldalt. :)

2012. jan. 17. 20:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy proginfós is lehet rendszermenedzser és mérnökinfós is lehet programozó, az a lényeg, hogy mi érdekli és milyen területen képezte magát önszorgalomból. Az egyetem fontos alapokat ad, de nem tanít meg konkrét dologra.
2012. jan. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

BME-VIK mérnökinfó szerintem a neked való képzés.

Én is így voltam vele mint te, aztán megtaláltam ezt a szakot ezen az egyetemen. A BME-s mérnökök úgy tudom messze földön híresek. A képzés nehéz, de megéri. Az ország egyik legjobb egyeteme. Én már 2 éve ide járok és minden tárgyam megvan eddig. Szóval teljesíthető is.

Vagy lehetsz villamosmérnök még. Hasonló a mérnökinfóhoz csak inkább hardverre mennek rá talán meg több a fizikájuk. De mindkettőn tanítanak programozni, csak a mérnökinfón jobban. Szal lesz itt minden, programozás orrba szájba, hogy minden nyavalyát megtanítanak a számítógépekkel kapcsolatban, de még a legkisebb építőelemeket is. Sztem megéri télleg. Nem mondom, van amikor már utálom és elegem van és világgá mennék és azon gondolkozom hogy fogok átmenni és pánikolok vizsga előtt, de amikor minden megvan az nagyon jó érzés :D

2012. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi ez sokat segített :)
2012. jan. 21. 22:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt még kihagytam, hogy ez egy elég erős elméleti képzés. Rengeteg matek, meg mindenféle cucc. Azért persze minden félévre akadnak programozós tantárgyak. A programozás csak annyiban más a többi sulitól, hogy amit itt egy fél év alatt megtanítanak azt más helyeken ilyen 2 év alatt adják le. De fél év alatt is meg lehet tanulni.


Meg ennek a lájtosított formája az óbudai egyetem aszem. Meg a pázmányon is van mérnökinfó, de az úgy hallottam télleg lájtos. A BME-n a legjobb. Sztem ezért érdemes oda menni, max ha nagyon nem megy akkor lejjebb lehet venni a szintet. Sokan mondják hogy milyen sz@r meg hogy az óbudai az gyakorlatiasabb. Mégis egy diplomás bme-n végzett és óbudain végzett között van különbség. És a bmeseket szeretik jobban.


Csak pontosítottam 1-2 dolgot, de járj utána még a témának. Én nem bántam meg hogy idejöttem. De úgyis csak ide akartam jönni :D

2012. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja igen amit hozzászólásban kérdeztél.

Vannak szakirányok. Szoftverfejlesztő, programtervező és programfejlesztő (vagy modellező nemtom már) vagy valami ilyesmi aszem az ami téged érdekel. Majd 3. év vége felé kell szakirányt választani. 5 féle szakirány van aszem és midnegyik egy ilyen csokorból áll. Szal 1 szakirányhoz kapcsolódik 3 kisebb szakág. Ezek mindegyikét tanulják egy szakirányon belül, de az egyiket, amelyiket választod, azt jobban tanítják, abból még labort is kell csinálnod meg ilyesmi.


Én még nemtom mit választok, ráérek még gondolkodni. Először az a lényeg hogy az alapok menjenek. Ahhoz meg mindent meg kell tanulni. Nem érdemes úgy hozzáállni hogy engem csak ez érdekel, akkor én nem tanulok mást, mert más tantárgyakból ha megb@sznak, akkor a szakirányra bejutással is gondok lesznek, mert van hogy szakirányon is többen versenyeznek a helyekre. Átlagfüggő hogy kit vesznek fel. De most ne a szakirány legyen a gondod sztem. Én se tudom még hova menjek pedig másodéves vagyok. Csak olyan érzéseim vannak hogy na ez érdekel. De még nem ismerem igazán egyik ágat se. :D

2012. jan. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ismét köszi, nagyon sokat segítettél! :)
2012. jan. 23. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!