Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan próbálnátok befutni 34...

Hogyan próbálnátok befutni 34 évesen tanulmányok nélkül?

Figyelt kérdés

34 éves férfi vagyok, hitel nélküli saját lakással, és mikor milyen melóval.


Érettségim van ami elég rossz lett ahhoz, hogy továbbtanuljak vele annak idején, és az anyagiak miatt sem tehettem meg hogy egyetemre menjek.


Vannak még ilyen olyan szakmáim is, amikkel nem igazán lehet jól keresni pl vagyonőr, kereskedő vállalkozó, pincér, de munka azért akad még velük.


Évek óta nincs komoly kapcsolatom, szülők, rokonok nem élnek, testvérem sincs.


Volt már néhány kísérletem vállalkozásra, de egyedül nem sokáig ment egyik sem, mondhatni azok is inkább kényszervállalkozások voltak.



A legtöbb helyről azt hallom, hogy egy normális és jól fizető álláshoz ma már alap a diploma.

Igenám, én el is kezdtem tanulni, csak már egyszerűen nem megy...


Ahogy haladtam a dolgokkal az elmúlt 4 hónapban rájöttem, hogy annyi minden megváltozott már, és annyi mindent elfelejtettem, hogy ez akár 3-4 évembe is beletelhet mire egyáltalán az érettségimet kijavítom, hogy felvegyenek valahová egy fizetős főiskolára.

Amikor én tanultam akkor még nem igazán volt informatika oktatás, ennek ellenére tavaly leérettségiztem belőle éppen hogy hármasra, de csak középszinten. Ott is leginkább az idő miatt csúsztam ki a dolgokból, nem a tudással volt problémám.


Rengeteg az a 240 pont ami ugye a minimum, mivel az én érettségim szín kettes lett régen.


Ha meg is csinálom, és fel is vesznek mihez kezdek majd 40 évesen frissdiplomásként?


Unom már az állásról állásra vándorlást, a bizonytalan és gyalázatosan kevés fizetéseket, és a komolytalan elbutító droid munkákat, nemegyszer az alkoholista vagy bunkó aljas főnököket.



Mit tennétek a helyemben?


2012. jan. 8. 17:11
 1/7 anonim válasza:
100%

Pincér szakmád van? Figyelj, Pincéreket mindenhol keresnek, és ha sikerülne beiratkoznod egy Pincér tanfolyamra, nagy előnnyel indulhatnál, hiszen csak megmaradt benned valami a Pincérséggel kapcsolatban, nem? Pincéreket MINDIG MINDENHOL keresnek, és ha van egy kis nyelv tudásod, néhány éven belül (hiszen referencia is kell, maximum nagy szerencse) hajóra is kimehetsz. A Pincérek rengeteget keresnek - gondolom nem mondok neked újat a "Borravaló" szócskával.


Gondolkozz el ezen - ha van Pincér szakmád, akkor nincs sok sütnivalód, ennél jobb melót aligha találhatsz. Az meg, hogy van-e kedved hozzá, vagy nincs... nos igen, fontos tényező, de muszáj jó pofát vágnod. Ha akarsz, ha nem. Gondolj a pénzre.

2012. jan. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmi gyakorlatom nincs, és szerintem öreg is vagyok már pincérnek, és hiába keresik őket, ha nem fizetik meg azt a munkát sem.
2012. jan. 8. 17:35
 3/7 A kérdező kommentje:

Ami még fontos volna a pincérkedéshez, legalábbis a jól fizető változatához, hogy mindenhol elvárják, hogy beszéljen az ember szinte folyékonyan angolul, németül, meg franciául.


Angolul még csak csak megy valahogy de a másik két nyelvből semmi.

2012. jan. 8. 17:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanulás nélkül előbbre lépni a mai világban esélytelen. Itt nem feltétlen arról van szó, hogy legyen diplomád, nagyon nem. Hanem pl. beszélj nyelveket. Nyelviskolák is vannak, de akár önállóan is nekiállhatsz megtanulni németül.

Az a baj, hogy amit leírtál, abból egyértelmű, hogy nincs semmiféle piacképes ismereted, anélkül pedig droidmunkákon kívül mást nem nagyon várhatsz.

Találd ki, mit szeretnél csinálni, mivel szeretnél foglalkozni. Hogyan szeretnél élni. Nézz utána, mi ennek a módja, és kezdj el afelé haladni. Ha ehhez két nyelvet kell megtanulni, akkor tanulj meg két nyelvet. Amit tanulsz, az mindenképpen a hasznodra válik majd, ebbe biztosan érdemes fektetni. Legfeljebb ha nem pincérnek mész ki, de rájössz, hogy érdekel a biokertészkedés, akkor el tudsz menni egy német biokertészetbe dolgozni, ahol meg is fizetnek, és amit esetleg hivatásodnak is érezhetsz. Fiatal vagy még, légy kreatív! Biztosan megtalálod, mit szeretnél csinálni!

2012. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lényegében ugyanilyen helyzetben vagyok, de nekem van tervem! Írj, ha gondolod!
2012. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Öreg...? Ez bugyutaság... lesd meg, milyen öreg pincérek dolgoznak szerte a világon. Viszont, így, nulla gyakorlattal, nehezebb a dolgod... de: 34 vagy. Egyáltalán nem vagy öreg. Ez butaság... nyugodtan elkezdhetsz bármit... nézz önmagadba: mi az, ami IGAZÁN érdekel téged?
2012. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
"egy normális és jól fizető álláshoz ma már alap a diploma. " ez hazugság
2017. febr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!