Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy oldjam meg, hogy ha két...

Hogy oldjam meg, hogy ha két állást is megpályázok és az egyik nem sikerül tudjak a másikra menni?

Figyelt kérdés
Szóval február végén végzek szakmám letételével. Február 22-én lesz egy állásinterjúm viszont február elején meg trolibusz vezetői tájékoztatás aztán felvételi is biztos lezajlik. Na most ha én elmegyek erre a BKV-s felvételire, és sikerül a másik munka nekem ( amit jobban szeretnék közelség miatt) akkor az nem baj ha a tanfolyamra mégsem megyek el holott felírnak rá?
2012. jan. 18. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, hogy te mit írsz alá, mi van a megállapodásban.


Ha az van egy szerződésben, hogy ha nem mész a tanfolyamra, akkor kifizettetik veled a költségét, akkor bezony kifizettetik veled a költségét, hiszen aláírtad, hogy te ebbe a feltételbe beleegyezel, és mivel ott van az aláírásod a papír alján, nincs az a bíróság, amelyik neked adna igazat ez ellenében.


Ha ilyen kitétel nem szerepel a szerződésben, vagy nem írtál alá semmit, csak felírták a neved egy lapra, akkor meg nincs semmi, ha nem mész el.


El kell olvasni mindent mielőtt aláírod, és akkor nem érhet meglepetés.

2012. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szóval akkor nem veszítek vele ha elmegyek...
2012. jan. 18. 18:54
 3/4 anonim ***** válasza:

AKKOR nem veszítesz, ha nem írsz alá ott semmi olyan kötelezettségvállalást, aminek valószínűleg nem fogsz eleget tenni.


Tök egyszerűen mondva, ne írj alá semmit, amit nem olvastál el és nem értettél meg.

2012. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké oké köszike! :)
2012. jan. 18. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!