Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarország vagy külföld?

Magyarország vagy külföld?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, csak egy egyszerű közvéleménykutatást szeretnék csinálni. Kortól, nemtől, foglalkozástól függetlenül. Ha minden adott lenne, ahhoz, hogy külföldre menjetek, akkor mennétek e hátralévő életetekre vagy inkább maradnátok itthon? Ill. ha már voltatok kint, de hazajöttetek, nem bántátok e meg? Nincs helyes vagy rossz válasz. Csak a véleményekre vagyok kíváncsi. Aki ráérősebb attól indoklást is várok :)

28/f


2012. jan. 20. 16:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Én egy másodéves mérnökhallgató vagyok.

Mindenképpen külföldre mennék. Nem tudom még mikor, Bsc képzés után, vagy Msc után csak. Ha Bsc-vel megyek el, akkor külföldön végezném el a Mastert. Meg most már aszem a master felvételinél is érvényes lenne ez a röghöz kötés, hogy diploma után nem mehetnék vele külföldre. Szal lehet már tanulni se érdemes itthon.


Ami miatt külföldre szeretnék menni: szeretnék sikeres és jól kereső lenni. Fontos a karrierlehetőség és hogy jól érezzem magam a munkám során. Szeretnék ismertebb helyeken dolgozni majd. De legfőképpen a pénz.


Nem maradnék végleg külföldön, de pénzgyűjtés szempontjából csak ez jöhet szóba.


Itthon is szívesen dolgoznék, ha úgy érezném, hogy építő jellegű munkát végzek, ami hasznos mindenki számára. Ez esetben talán el tudnék vonatkoztatni a pénztől. De ilyen munka úgysincs. Olyanra gondolok, hogy pl tervezzek új egészségügyi adatbázist vagy valami ilyesmi, szal ami télleg hasznos, szüksége van rá az embereknek és jobbá tehetem vele mások életét. Erre kevés esélyt látok, hogy ilyen munkát találjak. Ez az állam csak önpusztításra képes. És már megmenteni se nagyon van kiket. Nem is akarják. Ez a valóvilág meg a győzike társadalom :D

2012. jan. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pincérként fogok külföldön dolgozni, Még 3-4 év és aztán megyek ki világot látni.
2012. jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%

Én 2008 nyarán jöttem el otthonról, elméletileg csak 3 hónapra jöttem UK-ba, hogy gyűjtsek egy kis pénzt Karácsonyra...még mindíg itt vagyok... és nem is igazán tervezem, hogy hazamenyjek. De itt sem szeretnék letelepedni. Szeretek itt élni, de a családalapítást itt nemtudom elképzelni. Álltalában évente járok haza, és egyre jobban "megvisel" az emberek bunkósága (pénztáros néni rámüvölt a Tescóban, lépten-nyomon átakarnak verni ha veszek valamit, stb). Itt kedvesek az emberek, eladók, nem néznek ki a boltból, még a buszvezető is köszön ha föl ill. leszállsz. Kicsit furcsa volt az elelyén Magyarország után, most meg haza furcsa menni a bunkó emberek közé. De persze érthető is, hiszen itt a minimálbéres pénztáros is eltud menni nyaralni minimum egyszer egy évben, és nem nélkkülözik. Biztos én is bunkó lennék ha a tescóban a megélhetésre nem elegendő minimálbérért dolgoznék. Mindenesetre nem bántam meg, hogy kijöttem. 2 nap gondolkodási időm volt eldönteni hogy belevágok e külföldbe vagy sem. A második nap délutánján úgy mentem el barátnőmmel jegyet venni, hogy csak neki veszünk... aztán 2t vettünk a végén... Világ életemben utazgatni akartam, és innen megtehetem és még félre is tudok tenni. Különböző helyeken éltem (és még fogok is - idén Spanyolba költözünk), különböző embereket ismerhettem meg, építhettem kapcsolatokat különböző országokból. Ezt semmi és senki nem veheti már el tőlem. Karrierben is többet értem el itt 3 év alatt mint otthon bármikor is tudnék/tudtam volna. Szobalányként jöttem ki, most pedig vezető pozícióban vagyok. Igaz nem sokkal keresek minimál felett, mert kis cégnél vagyok, de nagyon élvezem a munkát és látom, hogy van lehetőség előrelépésre. Majd kiderül mi lesz Spanyolországban:)

Elnézést, ez egy kicsit hosszúra sikerült, de hátha segítek valakinek a döntésben

További szép napot

2012. jan. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Egyetértek az írottakkal. Lehet, hogy már döntöttem is, csak megerősítésre volt szükségem. Viszont, ahogy gondolkozom, sehogy sem tudok dűlőre jutni. Itthon vagyok már 7 hónapja és bár van állásom is, nem is rossz pénzért, de nem vagyok boldog. 24/48-ban dolgozom 150 nettóért. Persze csak 50-re bejelentve :P És szerintem ez nem normális. De éppen jókor szereztem ezt a munkát, mert a tartalékaimat feléltem. Viszont így is volt, hogy akár 1 üveg kóla (lehet röhögni) megvétele gondot okozott és úgy kerestük rá össze az aprót. Most elvagyok bár a munkámat nem szeretem. Értsétek, hogy tipikus cég, ahol max. érettségizett igazgatók vannak és, ha úgy jövök, haza egy 24 óra után, hogy nem volt lebaszás, akkor már boldog vagyok. De tudom, hogy nem akarom és nem tudom ezt a munkát fél évnél tovább csinálni, mert fizikailag és lelkileg is megöl. Lépni kéne, de itthon nem lehet. Ezt is fél év alatt szereztem és még boldognak is kéne lennem a többség szerint... Ilyenkor jutnak eszembe azok a dolgok, hogy lehet, hogy anno napi 16-10 órákat dolgoztam a konyhán, de filléres gondjaim nem voltak. Senki nem politizált és igen, hogy a mosogató is megengedhette, hogy nyaralni menjen (Kínába 3 hétre pl.). Emiatt persze én szívtam, mert akkor nem csak főznöm kellett, hanem párhuzamosan mosogatni is. Egyre jobban érzem, hogy menni kell, de tényleg menni kell? Én szerettem volna itthon dolgozni és hasznosítani magam. De pl. annyira érdekes állapotok vannak itthon, hogy még pizzasütőnek sem akartak felvenni. Mert kérdezték, hogy van e elég tapasztalatom. Hát Erre csak mosolyogtam és mondtam, hogy van... Szóval ennyi. De tényleg csak 2 lehetőség van? Vagy itthon nyomorogni vagy pedig külföldön élni és azon gondolkozni, hogy mit is csinálok itt? Nem tudom. Ha van itt valaki, aki nálam tapasztaltabb és rájött a válaszra, akkor szívesen olvasnék tőle. Köszönöm!
2012. febr. 7. 17:38
 15/15 anonim válasza:

Tudom, már régi kérdés, de azért válaszolok.


Egyértelműen külföldön képzelem el az életem, ebben a rohadt országban olyan hatalmas igazságtalanság, és utálkozás van, hogy az csak na! Az árakról nem is beszélve...Akartam venni egy nyomorult rágót, és ott hagytam a boltban 1500 ft- ot!


Szerintem végtelenül elszomorító ami ebben az országban folyik!


Minden esetben külföld!!!


12/L 😜

2023. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!