Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ilyen van? Anglia...

Szerintetek ilyen van? Anglia felmondási idő. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyen ahol 3 hónap a próbaidő, és ezalatt bármikor indoklás nélkül is fel lehet mondani. 1 nappal csúsztam ki a 3 hónapból, viszont nekem nem adtak munkaszerződést, mint a többieknek, tehát alá sem írtam. Mikor mondtam ezt a főnökömnek akkor az volt a válasz, hogy a munkaszerződésem a szóbeli megegyezés után az első munkanappal megkezdődött, tehát kérhetik az 1 hó felmondási idő kitöltését. Ilyen létezik, vagy csak meg akarnak vezetni? (Anglia)
2012. jan. 22. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, szerződést lehet kötni szóban, írásban, és ráutaló magatartással is, kivéve azoknál, ahol előírják a formaiságot.

Pl. ha te felszállsz egy buszra, akkor szerződést kötsz ráutaló magatartással, hiába nem írtál alá semmit, ez alapján büntetnek meg, ha nincs jegyed. Vagy ha próbaidős szerződést kötsz, és annak letelte után te felveszed ugyanúgy a munkát, ez ellen pedig a főnök nem tiltakozik, akkor átmegy határozatlanba a szerződés.

Szóval van ilyen, igen, a kérdés ilyeneknél a bizonyítás.

De mivel nyilván bejelentettek az elején, így ők ha mással nem, azzal tudják bizonyítani, hogy 3 hónapot ott dolgoztál, azt meg neked kéne bizonyítani, hogy még a 3 hónap előtt felmondtál, de ezt nem tudod. Így szerintem kérhetik.

2012. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na de a szerződés aláírása nélkül nincs alapjuk felmondási időt sem kérni szerintem, hiszen azzal írtam volna alá a kötelezettségeimet is. A többieknek van szerződésük, nekem meg elfelejtették.
2012. jan. 22. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastad el a felveteledkor kapott eloszerzodesed????? Abban minden benne van. Azt viszont tulzasnak tartom, h 1 honap felmondasi idot kernek, ugy, hogy csak 3 honapja melozol nekik.


De ha egy jobb allast kaptal, es amiatt mondasz fel, akkor meg egyszeru a szitu. Holnaptol nem a regi helyedre mesz, hanem az ujra. Buksz egy kis fizetest, de ennyi.

2012. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem kaptam előszerződést, egy sima recepciósnak nem is szoktak adni. Szóban mondták el a dolgokat, majd össz-vissz egy levelet kaptam tőlük amiben le van írva a pozíció, órabér, meg hasonlók, de olyan szerződést amilyet a többiekkel is aláírtak én nem kaptam. Mint kiderült tévedésből, azaz elfelejtették (elég sokan dolgozunk ott).

Ma azt kérték (illetve szinte kijelentették) hogy maradjak febr. 12-ig. Ha az új helyen előbb számítanak rám, akkor valószínű fogok írni a igazgatónak egy emailt amiben elmondom hogy mi a szitu, és hogy nincs élő szerződésem, így nem kötelezhetnek felmondási időre sem.

2012. jan. 23. 08:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Leadtad nekik a P65öt? Biztos van valami minumum felmoindási idő, de 1 hónap az túl sok, főleg ha nem írtál alá semmit. én otthagynám őket ha a másik munkahely jobb.
2012. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt az oldalt böngészd át, ha nem találsz választ hívd fel őket és megmondják mik a jogaid és kötelességeid.

2012. jan. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!