Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felvesznek valahova egy...

Ha felvesznek valahova egy éves határozott közalkalmazotti munkaviszonyba, akkor én eljöhetek előbb onnan? Például ha találok vmi más munkahelyet közben ami határozatlan vagy jobb ilyesmi!

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak közös megegyezéssel jöhetsz el hamarabb.
2009. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok humánpolitikus,de utom,hogy határozott idejű szerződésen belül bizonyos idejű próbaidőt is megszabnak.A próbaidő alatt bármely fél indoklás nélkül megszüntetheti a jogviszonyt.
2009. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na akkor jó! Bár mi van akkor ha én már a próbidő után fogok valamit találni? Akkor gondolom van felmondási idő amit letöltök szépen, aztán mehetek ha találtak helyettem valakit! Persze gondolom ha rendes vagyok és letöltöm akkor ők is rendesek lesznek és közös megegyezéssel megadják.

Csak mert nem szeretnék úgy járni hogy ledolgozok egy évet aztán mehetek mnélkülire és megint bizonytalan hónapokig otthon csücsülni és újra munkára várni, miközben lehet az egy év alatt meg becsúszik valami jó lehetőség és tegyük fel meg is várnak és határozatlan idejű. Mondjuk ott is fennáll hogy próbaidő alatt nem felelek meg, na ekkor van bibi. Mert akkor az egy évesből amit letöltöttem, de mondjuk én mondtam fel akkor nem jár mnélküli utána, meg emebből sem. Akkor két szék közül a padlóra! Hogy lehet ezt jól csinálni?

Persze az is más hogyha nem sikerül közben sehova, lejár az évecském aztán elbúcsúzunk egymástól és megyek mnélkülire. Mert ugye akkor közös megegyezés lenne!

2009. máj. 28. 14:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mindenképpen a közös megegyezésre kell törekedni. Ha nem mennek bele, felmondasz rendes felmondással és letöltöd szépen a felmondási idődet. Ha nem tudod letölteni bármilyen oknál fogva, (mondjuk bunkók veled)kiíratod magadat az orvosoddal. Remélem segítettem! Egy Hr-es
2009. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De attól, hogy most 1 évre vettek csak fel, lehet hogy ez változik és jó munkaerő leszel lesz másik pozíció és áttesznek határozatlanra. Én is így voltam, hogy 2 év határozottra vettek fel tavaj augusztusban , de most május 1-től már határozatlan a munkaviszonyon, szintén közszféra. De próbaidő alatt felmondhatsz indoklás nélkül azonnal, egyébként meg ha találsz mást akkor közös megegyezéssel tuti elengednek csak ne másnaptól akarj máshol dolgozni, hanem előre jelentsd be valamennyivel.
2009. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És kisgyerek mellett van esély ilyen helyre bekerülni? 2 éves.
2009. jún. 1. 16:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Határozott idejű szerződés esetén, ha túl vagy a próbaidőn, ajánlatos közös megegyezést kötni és úgy munkahelyet váltani, mert a határozott idő lejártáig hártalevő időre járó munkabéredet követelheti a munkáltatód, ha előbb lépsz ki. Kártérítés címén. A munkaügyi bíróságok mostanában meg is ítélik a munkaltatóknak ezt a kártérítést, mert nekik költségük merül fel a betanítással, és az alkamazással és pont akkor akarsz kilépni, amikor már "hasznot" is tudnál hozni. Ezért vigyázz, mielőtt bármit is teszel, alaposan tudakozódj.
2009. jún. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!