Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Szegény" portugálok tényleg...

"Szegény" portugálok tényleg ennyi minimálbérből "tengődnek"?

Figyelt kérdés

Most hallottam a híradóban hogy Portugáliában 900 (!) Euró a minimálbér. Tényleg?

Mert úgy adta elő a Szellő Pityu mintha minálunk nem ~200 ojró lenne nettóban....



2012. jan. 25. 19:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Közben rágugliztam, elvileg bruttó 566 Euró a minimálbér ott.

Az br. 170k HUF

2012. jan. 25. 19:21
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
És az árszínvonal milyen a miénkhez képest? Mert hiába kapják meg a magyar minimálbér kétszeresét, ha a megélhetési költségek háromszor akkorák, az elég szívás tényleg.
2012. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

sose számold át forintba,mert ott kint mindennek magasabb az ára ha átszámolod...

Lehet hogy az ottani viszonylatban tényleg nem sok az a pénz(az áraikhoz képest)

2012. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Én is hallottam és felhördültem. A görögöknél is 900 euró a minimál nyugdíj. Aki ennyit kap /csak!/, az már úgy érzi, kukáznia kell. Jönnének csak felénk és annál is odébb /Románia, Ukrajna/, majd megtudnák, mennyiből élnek meg az emberek. Súlyos aránytévesztésben élnek. Tény és való, hogy pld. Francia országban a munkanélküli segélyből el lehet emberi módon tartani két gyereket és még egy kocsit is képesek fenntartani. Próbálnák ezt meg nálunk!
2012. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Ne számoljátok át forintba ezeket az összegeket! Mert attól függ az életszínvonal, hogy milyen az árak és a fizetések aránya! Magyarországon alacsonyak az árak, csak a fizetések is, nincsenek arányban, így a magyarok drágának érzik országukat! Nyugaton hiába magasabb a minimálbér, abból ott ugyanúgy nem jössz ki mint nálunk a minimálbérből! Azt meg nem hiszem el, hogy a francia munkanélküli családot tart el meg autót tart fenn a segélyből! Aki még életében nem élt huzamosabb ideig külföldön az nem tudja, hogy ott is ugyanúgy vannak áremelések, a fizetések pedig ott sem nőnek annyira mint az árak! A különbség mindössze annyi, hogy ha valóban értékes emberként mész külföldre, akkor jobb, megbecsültebb életed lehet, mint otthon! Segédmunkásként ugyanúgy semmibe vesznek. (Minimálbéres melóból a legtöbb helyen nem tudsz lakást fenntartani, csak szobát tudsz bérelni!)
2012. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

A nyugati országokban az élelmiszerek sem sokkal drágábbak, mint itt, inkább a szolgáltatásokat kell jobban megfizetni.


Át lehet számolni forintban, szerintem van értelme, hiszen a londoni adósságpiac elmezése szerint 61,4% arra az esély, hogy Portugália fizetésképtelenné válik az elkövetkező 5 évben. Talán pont a minimálbér miatt is.


Nálunk magyaroknál 39,5 % az esély, tehát messze jobban állunk náluk.

2012. jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban 3000 frank (CHF) a minimálbér.

azaz 780 000 forint.

És ne mondja nekem senki,h 10-szer drágább az élelmiszer,meg minden.

Sőt, a ruhák még olcsóbbak is!

2012. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Svájcban 3000 frank (CHF) a minimálbér."


Élelmiszerek cca.2-2,5-szer drágábbak, a szolgáltatások 5-6 szorosan drágák, a lakhatás pedig szintén! De mint mondtam, arra, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés, csak az jön rá aki lakott kinn huzamosabb ideig, mert hallomásból meg átszámolásból nem jön le a valóság! Vagy szerinted sok magyar miért lakik együtt másik 8-10 emberrel egy lakásban? Azért mert saját lakást a minimálbérből nem tudnak megfizetni! Mert akár tetszik akár nem, minimálbérből nyugaton sem tudsz egzisztenciát teremteni magadnak, nem erre kell építeni! Én magam is tapasztaltam azt, hogy sokan olyannyira el vannak tájolva, hogy azt hiszik, hogy a nyugati minimálból majd még haza is utalnak meg ők maguk még jól is élnek! Hát azt biztos nem!

2012. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
A minimálbért az alapján határozza meg az állam hogy mennyiből tud minimális szinten megélni a polgár. Nyilván Portugáliában 600 Euróból, így aztán jobban sajnálnám őket ha lecsökkentenék magyar szintre az ottani minimálbért mint magukat a magyarokat most.
2012. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16,56! Az okfejtésed sántít. Hozzuk csak elő a minimál nyugdíjat, mikor, milyen adatok alapján, ki állapította meg?. Abból is emberek élnének, ha tudnának. Akkor is, ha öregek. És az mennyi is?! Azt hiszem 28 ezer forint.
2012. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!