Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok az új oktatási...

Mit gondoltok az új oktatási törvényekről? Szerintetek jó vagy rossz lesz az országnak? [egy egyetemista]

Figyelt kérdés
a támogatott helyek megszüntetésére és a röghöz kötésre céloztam. Érdekelne a többi ember véleménye. Ha lehet azt is írjátok oda, hogy mi a szakmátok és hány évesek vagytok :) de csak ha lehet
2012. jan. 26. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:
jó lesz hogy nem kerül be minden hülye a felsőoktatásba.
2012. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak benne jó dolgok, de én azért annyira nem örülök neki. Akik most felvételiznek, azok nagyon megjárták, mivel sokan voltak, akik 4 évig készültek arra, hogy neadjisten jogászok, vagy bölcsészek lesznek, de most egy tollvonással tönkrement 4 év munkája. Nagyon szép és jó az, hogy lejjebbvitték a keresztszámokat ezeken a szakokon, de elég lett volna jövőre bevezetni, hogy a diákok fel tudjanak más szakra készülni. Értem én, hogy nem kell ennyi jogász, bölcsész meg közgazdász, de ez egy kicsit hirtelen jött.

A röghöz kötésnek nem örülök, mivel szerettem volna kimenni külföldre dolgozni. Jó érvelés az is, hogyha állambácsi fizette ki a tanítattásomat, akkor maradjak is itt a fenekem, és ne menjek sehová. Azonban szerintem a szüleim fizettek annyi adót az évek során, hogy 2x ki tudnám belőle járni az egyetemet. De mindegy. Szerintem ígyis kimegyek, csak majd visszafizetem a kiti béremből.

Gépészmérnök leszek, és 21/L.

2012. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!