Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Decemberben 1 hetet voltam...

Decemberben 1 hetet voltam beteg, most szerda óta megint itthon vagyok. Ezért kirúghat a munkaadóm?

Figyelt kérdés
Decemberben 5 napig voltam beteg, táppénzes papírt is vittem, szóval ,,bemondásra" maradtam otthon. Most szerda óta újra lázas vagyok, itthon maradtam, ami jobb is, mert eléggé fertőző, másokat is megbetegítenék, ha bemennék. Viszont a munkaadóm kirúgással fenyeget telefonon. Megteheti?
2012. jan. 30. 09:39
 1/7 hayabusa ***** válasza:
Elvileg nem rúghat ki. Más, ha mondjuk próbaidős vagy, vagy kölcsönmunkaerő esetleg.Persze ha visszamész dolgozni, éppenséggel bármilyen indokkal kirúghat, ha úgy érzi sok van a rovásodon, és próbaidő alatt például még meg sem kell indokolnia. De szerintem ezt csak a pillanatnyi rosszkedv mondatta vele.
2012. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem próbaidős vagyok, kb másfél hónapja még azt mondták, elégedettek velem. Viszont most elvileg nagy szükségük lenne rám, de nem tudok bemenni, ha megpusztulok se.
2012. jan. 30. 09:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagy szükség lenne rád de már "megint" beteg vagy. Csodálod, ha zabos a főnök?


Hivatalosan ezért nem rúghat ki, de gyk. bármilyen mondvacsinált ürüggyel igen - úgyhogy szerintem ahogy életképes leszel azonnal indulj be a munkahelyedre, akár fél napra is.

Az nem a te gondod, ha lefertőzöd a kollégákat, legalább látják, hogy nem kamuztál...

2012. jan. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy vagyok beteg ,,megint", hogy előtte sose voltam az, vagyis nem maradtam otthon emiatt. Szóval ez szerintem nem jogos.
2012. jan. 30. 10:15
 5/7 hayabusa ***** válasza:
Ha tényleg szüksége van rád és elégedett veled, akkor nem fog kirúgni szerintem.
2012. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És mit kell egy kis láztól otthon maradni? Halálodon vagy? Lázasan is tudsz dolgozni nem?
2012. febr. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És mit kell neked ennyi IQ-val ide irkálni? Akár fejest ugorhatnál a befagyott Dunába is, nem?
2012. febr. 3. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!