Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kellene felelnem arra, ha...

Mit kellene felelnem arra, ha a főnök megkérdezi mit csinálok munka után?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy hete dolgozok ennél a cégnél, de már az állásinterjú végén, gondolom hogy oldja a hangulatot, megkérdezte mit fogok csinálni aznap... erre elrebegtem, hogy semmi különösen, de nem hiszem ez a megfelelő válasz.

Amióta felvett, mindig megkérdezi. Először azt gondoltam, hogy csak udvariasságból vagy ilyesmi, de igazából udvariasságból én a hogy vagyot szoktam benyögni, főleg ha alig ismerem még az illetőt.

De ő egyenesen megkérdezni, hogy mit csinálok holnap, mit csinálok hétvégén és nem válaszolhatom mindig, hogy semmi különöset! De mégis mit kellene mondanom? De kellene sorolnom, hogy elmegyek futni este a kutyámmal, aztán lemegyek a Tescoba, veszek kenyeret, tejet, fél kiló krumplit és kacsazsírt, majd hazamegyek, főzök egy nagy adag pörköltet, megetetem a kutyámat, megnézem a barátok közt 10569. részét, majd olvasok egy kicsit és aztán lámpaoltás...

gondolom nem ezt kellene, de ti mit válaszolnátok, vagy hogyan terelnétek??? szerintem semmi köze ahhoz, hogy mit csinálok szabadidőmben, munka után. neki az legyen a lényeg, hogy munka közbe mit csinálok. vagy tévedek?


2012. febr. 10. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Te férfi/nő, a főnököd férfi/nő?
2012. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Innen mi ezt nem tudjuk megítélni. Tény, a főnök is meberből van. Általában. Néha nem, de többnyire az. A jó munkához jó munkahelyi légkör is kell, nem csak pontos, rendes, odafigyelő munkavégzés. Illetve a kettő összfügg. Lehet, csak segíteni akar a beilleszkedésbe, hogy összeszokjatok stb. Lehetséges, hogy épp úgy nem tudja, mint mondjon, mint ahogyan te sem.
2012. febr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ezt csak azért kérdezi mert lehet hogy túlóráztatni akar, vagy kíváncsi hogy munka után mit szoktál csinálni hogy mennyire számíthat majd rád ha esetleg kicsit többet kell majd dolgoznod. Nekem ez így volt amikor kezdtem még fél éve, hogy amikor már ott dolgoztam 3 hete akkor megkérdezte hogy legtöbbször mit csinálok munka után, én meg soroltam hogy először is kb 40 percet autózok haza majd a házimunkát csinálom meg, ha a párom délelőttös műszakban van akkor én főzök, meg ugye a hobbim meg minden, és persze a pihenés. És ezt pontosan azért kérdezte hogy tisztában legyen azzal ha esetleg kicsit felhalmozódna a meló akkor bent tudjak tovább maradni, mert a műhelyben 2 en dolgoznak és előfordul hogy néha bolt zárásnál be kell segíteni persze plusz pénzért akkor ugye el kellene a segítség. Pontosan azért hogy mert akkor egyszer engem fog bent +2 órára egyszer meg a másik emberét ha úgy van. Lehet hogy a tiédnek is hasonló gondolatai vannak. Tény hogy mond el hogy még van házimunkád főzés kutyasétáltatás, bevásárlás, hogy számoljon azzal hogy mennyire bízhat benned ha kicsit tovább kell bent maradnod vagy valamikor máskor többet kéne dolgoznod.
2012. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nő vagyok és a főnök férfi, de szerintem ez nem jelent semmit. mármint én ebből nem gondolok rögtön a "legrosszabbra" és szerintem nincs szó ilyesmiről.


Utolsó kettő: akkor azt hiszem így már érthető a dolog :) Az 2. válaszolónak is igaza van, valószínűleg a beilleszkedés miatt is kérdezgeti, de a 3. válaszoló is felnyitotta a szememet, hogy a túlóráról lehet szó. az interjún ugyan nem volt szó róla, de a szerződésben benne szerepelt, hogy túlóráznom is kell olykor... majd valahogy burkoltan rákérdezek...

szóval akkor azt mondjátok, hogy nyugodtam mondjam el, hogy házimunka, magánéleti programok, kutyázás meg hasonlók? persze eszem ágában sincs megosztani vele részleteket, pl hogy kikkel találkozom munka után, de néha tényleg azt látom, hogy részletekre is kíváncsi. de valószínűleg csak belemagyarázom.

és egy másik kérdés: nekem udvariasságból vissza kellene kérdeznem, hogy ő mit csinál? vagy hagyjam... eddig nem olyan volt a szitu hogy illett volna visszakérdeznem, de most nem tudom... kissé fura hogy mindig ő kérdez, én meg soha :) amúgy rendes embernek tűnik, de persze egy hét alatt még nem ismerszik meg az ember...

2012. febr. 10. 15:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Elnézést kérek, de szerintem semmi köze hozzá!" - Ennél egyszerűbb válasz nincs.


Nálam is volt ilyen, csak épp munkatárs, aki minden reggel azt kérdezte hogy mit csináltam az előző nap meló után. Kicsit uncsi volt minden reggel ezt a kérdést kezdeni.

2012. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!