Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozni szeretnék, és nem a...

Dolgozni szeretnék, és nem a családomon lógni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Lassan 20 éves leszek, következő évtől is suliba járok majd, de mellette dolgozni is szeretnék, így valószínűleg egyéni tanrendes leszek. Már nyáron szeretnék elkezdeni dolgozni.

Most nézegettem a városom munkaügyi központjának az állásajánlatait, találtam is két állást, ami egészen tetszik. Az egyik recepciós egy panzióban, német nyelvtudást kérnek és gyakorlatot.. A másik pedig taxis diszpécser.

Válaszolnátok pár kérdésemre?

-Németből elég jó vagyok, van nyelvvizsgám is, viszont nincs gyakorlatom recepciósként, minimum 2 évet kérnek. Ez nagyon fontos lehet? Nélküle nem is vesznek fel? Gondolom előrébb sorolják azokat, akiknek gyakorlata van. Vagy rosszul gondolom?

-A taxis melónál fuvarszervezői gyakorlat is szerepel a követlemények között. Ilyenem sincs... Ez nagy gond lehet?

*

Most még nem szeretnék jelentkezni, csak kíváncsi vagyok, hogy nyáron milyen esélyekkel indulhatok neki a keresésnek... A recepciós állás bruttó 123000 Ft-ot fizetne, a taxis pedig 108000 Ft-ot.

-Ezek kb. mennyit jelentenek nettóban? Sajnos ehhez nem értek, hogy lehet átszámolni...

-Meg lehet élni két embernek ennyi pénzből, ha nincsenek nagy igényeik és még kapnak mellé mondjuk, mert hallgatók, szociális támogatást (minden hónapban kb. 10ezer ft), ösztöndíjat (minden hónapban kb. 15-20ezer ft) és a másik fél is keres minden hónapban még kb. 80ezer forintot, alkalmi munkákból.


Milyen tanácsokat adnátok még nekem? Szükségem van a segítségetekre.


2012. febr. 17. 23:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

" -Németből elég jó vagyok, van nyelvvizsgám is, viszont nincs gyakorlatom recepciósként, minimum 2 évet kérnek. Ez nagyon fontos lehet? "


Mivel 2 év gyakorlatot kérnek,így igen,fontos a gyakorlat.Ha nincs gyakorlatod,akkor olyat fognak keresni akinek van.Nagyon sokan vannak akiknek szintén van német nyelvtudásuk,és gyakorlatuk is.

Ne hiába kérik a gyakorlatot.


" -A taxis melónál fuvarszervezői gyakorlat is szerepel a követlemények között. Ilyenem sincs... Ez nagy gond lehet?

"


Ha kérnek fuvarszervezői gyakorlatot,akkor valószínű ,hogy olyan embert akarnak felvenni akinek van.

Ha nincs akkor nem sok esélyed van..


Teljesen mindegy hogy mennyi a fizetésük.Ha nincs gyakorlat nem te leszel az a szerencsés ember..(bocsi,de nem foglak hitegetni,hogy sikerülni fog)

2012. febr. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
51%
és még valamit.Ha főállásban fogsz dolgozni akkor ne várj szociális támogatást,és egyéb juttatásokat.Vagy a szociális támogatás vagy meló..Ha mindent adnának fizetés mellett,mindenki igényelné...
2012. febr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Az utolsó információd hibás.


A szociális támogatást az egyetemtől kapjuk. Ha valaki dolgozik az egyetem mellett és otthonról nem kap semmilyen támogatást (valószínű ezért dolgozik), és közjegyző előtt kijelenti, hogy önellátó, aki ezt a nyilatkozatot aláírja és beadja a rendszeres szociális ösztöndíj kérelmét, legmagasabb ösztöndíjak egyikét fogja kapni. A szociális ösztöndíjnak pont az a lényege, hogy aki magát tartja el és tanul, azt segítsék.

2012. febr. 17. 23:51
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

a szoctámnak az a lényege, hogy akinek nincs meg a megfelelő, egy főre jutó jövedelme, azt támogassák.

Attól még, hogy önfenntartó vagy, nem evidens, hogy kapni fogod.

plusz ha egy címen laksz a szüleiddel, akkor nekik kell írni egy papírt, amiben lemondanak rólad, de ezt nem mindig fogadják el, ha pl. egyértelmű, hogy a szoctám miatt 'mondtak le' rólad, akkor biztosan nem. Ha dolgozol, és önfenntartónak vallod magad, akkor a fizud egésze csak a te "részed" (vagyis nem osztódik, így annyi lesz az egy főre jutód, amennyi a fizud), vagyis, ha nem 30E Ft-ért melózol, már nem kerülhetsz a legmagasabb kategóriába...


Szóval ez sem olyan természetes ám...

egyetemre járok, tudom. csak azért írom, légy vele tisztában, ne számíts nagy összegekre, nem kötözködni akarok. Nálunk a legmagasabb szoctám pl. 23 800Ft, én az 5,3as átlagomra kemény 18E ftot kaptam tanulmányi ösztdíjnak...

2012. febr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%
[link] Itt tudsz számolgatni, a többire nem igazán tudok mit írni. 8 hónapja vagyok pályakezdő munkanélküli, egy fillért nem kapok sehonnan. Ragadj meg bármilyen jónak tűnő alkalmat!
2012. febr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

A linket köszönöm. :)


Az önellátó nyilatkozatot nekem és a közjegyzőnek kell aláírnia. Nálunk ezt elfogadják a szociális támogatáshoz. Pedig az állandó lakcímem ugyanaz, mint a szüleimnek, de nem lakom velük, hetente 1 napot vagyok itt.

Az ösztöndíj átlaga egyetem és évfolyam függő. Második félévben 3.6-ra kaptam 13.000 Ft-ot, harmadikban 5.43-ra 14.000 Ft-ot, mert abban a félévben mindenkinek jó lett az átlaga. Most 4.6 az átlagom, kíváncsian várom mennyit kapok majd.

Részmunkaidőben dolgozom most egy vállalatnál, összesen 24ezer forintot kapok minden hónapban.

....

Nem kell elmagyarázni miért kapjuk a szoctámot és hogyan. A szociális támogatást amúgy is a párom kapná, ha dolgoznék 8 órában, nem én. Pontosan tudom... Nem kell hülyének nézni. :)

2012. febr. 18. 00:11
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézett hülyének, csak segíteni akart neked, mert úgy látta ő is, hogy nem vagy tisztában ezekkel a dolgokkal. Úgy értelmeztük, hogy a kereseted mellett még te kapnád az ösztöndíjat (ami rendben is van) és a szoctámot is. Viszont ha a másik fél bejelentetten kapja a 80 ezrét, akkor ő sem kap szoctámot, vagy mifene. Szerintem jól mondta az éjféli válaszadó, nem bántani akart vele.

Azt is tudod ezek szerint, hogy egyéni tanrenddel a gyakorlatokra be kell járni és csak az előadások látogatása alól mentenek fel, és arra nem fognak egyéni tanrendet engedélyezni, mert dolgozni akarsz mellette. Erre találták ki a levelező képzést, bár ott nincs sem ösztöndíj, sem szoctám.

2012. febr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Felsőfokú szakképzésen vagyok. Itt máshogy megy a dolog.

De a kérdés lényege nem erre vonatkozott. Hanem a munkáknál a gyakorlatra és a tájékozottságra a taxisnál, és hogy az adott pénzből meg tud-e élni normálisan két ember. Kéretik erre válaszolni.

2012. febr. 18. 00:27
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ilyen szépen kéred a választ :)

Nem szeretik a munkaadók, ha nem felel meg a pályázó a kritériumoknak. Nem a semmiért várnak el gyakorlatot, de érdemes rákérdezni. Feltehetően nem fog sikerülni, mert rajtad kívül 200 jelentkező lesz még, akiknek a 85 %-a rendelkezni fog kellő gyakorlattal. Az pedig, hogy van egy felsőfokú nyelvvizsgád, nem jelenti azt, hogy valóban megállod a helyed. De mindezek ellenére próbáld meg, vagy sikerül, vagy szereztél egy tapasztalatot.

2012. febr. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a diákmunkákat is. Ott is vannak elég jók.
2012. febr. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!