Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkakeresőként ez nagy...

Munkakeresőként ez nagy hülyeség lenne?

Figyelt kérdés

Már több, mint 1,5 éve nem találok munkát. Mindig küldöm mindenhova az önéletrajzom, de sokszor válaszra sem méltatnak. Arra gondoltam, hogy most már a felsőfokú végzettségem kiveszem az önéletrajzomból, és csak érettségivel fogom megpályázgatni még a szerényebb állásokat is. Lehet, hogy így több év kiesésem lesz, amire rákérdezhetnek, de jobb ötletem már nincs.


Arra is gondoltam, hogy azon felül, hogy önéletrajzot és motivációs levelet csatolok e-mailben, le írom, hogy szívesen csinálnám a munkát, nagyon szükségem lenne rá, és nem kérek nagy fizetést, de régóta keresek munkát, és már igazán szeretnék elhelyezkedni.


2012. febr. 22. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
gyere velem, megyünk személyesen asztalt csapdosni, nagyobb esély.
2012. febr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is munkanélküli vagyok és nálam meg pont az a probléma, hogy nincs diplomám.

Én azt veszem észre, hogy már a legalja melóhoz is az kell. Az egyetemisták, főiskolások jelentős része nem a szakmai fejlődésért megy tovább tanulni hanem sajnos azért, hogy könnyebben kapjanak állást.

Én recepciós-adminisztrátor voltam több, mint 10 éves tapasztalat és egy kitűnőre elvégzett OKJ-s ügyintéző titkári van a hátam mögött, azt hiszed szóba állnak velem?

Már az ajtón üléshez is diploma kell. Röhejes! Abba meg inkább ne is menjünk bele, hogy közel a negyvenhez vénséges banyának számítok.

Szerintem írd csak oda a diplomád, ma az egy alap ingyen meg ne dolgozz mert azzal nem jutsz előbbre.

Válaszra meg ne várj az önéletrajzaiddal kapcsolatban, ezt szokd meg. Egy állásra több százan jelentkeznek nem fognak időt pazarolni rá, hogy mind a több száz jelentkezőt egyenként, külön kiértesítsenek. A kör e-mail ebben az esetben nem megoldás. De ne add fel én sem teszem csak az vigasztal, hogy tudom nem leszek itthon nyugdíjas koromig olyan nincs, valami csak lesz fogok én még dolgozni:)

2012. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

szinte pont ugyanilyen helyzetben voltam jó pár éve. én is másfél évig bírtam az álláskeresést, aztán kivettem a diplomámat meg a nyelvvizsgáimat az önletrajzból. azonnal kaptam egy recepciós állást egy ügyvédi irodában (szerencsére nem kellett elvállalnom, mert szinte egy időben kaptam egy állásajánlatot, amire még diplomával jelentkeztem).

én ezt elkeseredésből csináltam, nyillván te is így vagy vele. de hosszú távon nem jó dolog eltitkolni a diplomád, mint ahogy a második válaszoló is mondta. tudom, hogy nehéz ebben a világban, de becsüld meg magad és amit elértél, nem hiába dolgoztál érte, légy pozitív és kapcsolj rá jobban. nagyon remélem, hogy lesz eredménye.

ráadásul nálam az ügyvéd irodás interjún megkérdezték, hogy ugyan miért nem tanult tovább? és ugye csak annyit tudtam válaszolni, hogy "így alakult", szerintem sejtették, hogy nem igaz és csak eltitkolom és egy hét múlva hívtak is, hogy engem választottak, jöhetek dolgozni (minimálbérért).

szóval így elég kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz (tudom, az állástalanság se jobb), ne tedd ezt magaddal, próbálj még türelmes, de leginkáb sokkal aktívabb lenni. sok sikert!

2012. febr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!