Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kilépek a munkahelyemről,...

Alexandrabellahorvat kérdése:

Ha kilépek a munkahelyemről, még azon a napon megkaphatom a dokumentumokat amelyek ilyenkor kellenek?

Figyelt kérdés
mert már nem megyek vissza értük, és feltételezem az új munkahelyhez kellenek a papírok az előző munkahelyről.ugye?
2012. jan. 1. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

kilépőnapodon meg kell kapjad a papírjaid


a kilépőnap viszont nem azonos sokszor a felmondásod napjával - van ugyanis felmondási idő

2012. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem. de azok a papírok feltétlenül szükségesek az új munkahelyhez?
2012. jan. 1. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Igen, szükségesek.

A felmondási idő leteltével kell kiadniuk. (Illetve felmentési idő esetén az utolsó munkában töltött napon.)

Azonban, ha mégsem adták oda időben, akkor kénytelen vagy valahogy vagy bemenni érte, vagy postán kérni.

2012. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
a munkáltató eltekinthet a felmondási időtől, és mondtam, hogy ilyen üzemanyagárak mellett nem szívesen kocsikáznék a papírok miatt, és a könyvelő cég küldte a papírokat 2nap múlva
2012. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Eltekinthet, bár akkor már közös megegyezéses munkaviszony-megszüntetésről, és nem felmondásról beszélünk, mely esetben ugye a többi körülményről is szabadon lehet megállapodni.
2012. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
én se a közös megeggyezésröl beszéllek, én esetemben pl..csoportos létszám leépítés, de a lényeg, hogy kirugtak
2012. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Na, hát a csoportos létszámcsökkentésnek meg külön szabályai is vannak, de a lényeg, hogy a papírjaidat ki KELL adniuk.
2012. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!