Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimálbérért is megéri...

Minimálbérért is megéri külföldön dolgozni?

Figyelt kérdés

Egyre rosszabb a helyzet itthon,és tervezzük hogy elmegyünk itthonról.Még akkor is jobban járunk ha "csak" ottani minimálbérért dolgozunk egyenlőre?

Célunk Németország,vagy Hollandia.Szerintetek melyik lenne a jobb?


2012. febr. 27. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Itt egy friss elemzés a témában:

[link]


Kicsit túloz a fizetéseknél az átlagbérnél. A német nettó átlag (mindenkit beleszámítva), az 1500-1800 körül lehet.

2012. febr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindkét országban többszöröse a minimálbér a miénknek. Hollandiában azt hiszem több.
2012. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A véleményem szerint kezdetben, amíg nem adódik jobb lehetőségetek, addig minimálbérért is megéri kimenni. DE! Hosszabb távon szerintem nem éri meg kulimunkát csinálni minimálbérért, mert abból nem tudsz a magyarországinál jobban élni, mivel hiába magasabb a minimálbér, az árszínvonal is jóval magasabb. Ha viszont van egy jó és keresett szakmátok, mellette jó nyelvtudásotok, akkor valóban jobb életetek lehet. De mint mondtam, hacsak ideiglenesen dolgoztok minimálbérért, az még belefér. Én is 2 hónapig voltam pincér, mielőtt el tudtam helyezkedni a szakmámban.(informatika)
2012. febr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Tisztázzunk valamit..nagyon sokan azt hiszik hogyha más országban 370 ezer a minimálbér akkor majd biztos jobban megél belőle. El kell szomorítsalak..ezekben az országokban a minimálbérből semmivel sem lesz jobb sorsod mintha itthon élnél. Maximum annyi, hogy lehet villogni a haverok előtt hogy hollandiában élsz. Tisztán, akár évekig minimálbéren élni ezekben az országokban nem éri meg. A megélhetés jóval többe van, amennyivel többet keresel, annyival több el is megy a mindennapi életre. Kérdezem én...ha félretudsz majd tenni havi vacak kb 10 ezret, megéri majd kint élni?
2012. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Meg!Mert nem ilyen rossz indulatú emberekkel leszek egy helyen mint pl:TE!

Egyébként meg nem érdekel a hülye dumád!

Egyáltalán nem valós az amiket írtál, biztos forrásból tudom!

2012. febr. 28. 18:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kint dolgozom Ausztriában, takarítok. 1200 Euro a nettó fizetésem, kb 500 Euro az albi, rezsivel együtt. 3-400ból meg megélek (kaja, kis szórakozás stb). Havi 3-400 eurót el tudok tenni. Itthon 5000 Forintot sem tudtam! Megéri kint dolgozni, menj amint tudsz.
2012. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Biztos forrásból tudod..eltudom képzelni mennyire biztos az.. Testvérednek a haverjának a barátnője..szánalmas

Nincs rosszindulatom, és arról nem tehetek hogy a véleményünk nem egyezik. El kéne fogadnod, és nem ugatni mint egy kutya! Tapasztalatból látom,tudom--hogy 10 hozzád hasonló emberből legalább 7 fő, 2-3 hónap után jön haza. Mert nem jött be neki, és minden másvolt mint ahogy a 4 fal között elképzelte. Ezekután tudod hova dugd a biztos forrásod..Kívánom neked, hogy kerülj nagyon nagy sz@rba, messze a hazádtól..majd meglátjuk ki fog sírva hazajönni... Nem nekem fog égni a pofám--hanem neked..!

2012. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Anyukádat te majom!Igazi paraszt vagy te szerencsétlen barom!
2012. febr. 28. 20:06
 9/11 anonim ***** válasza:

tegnap 19:43


Sajnállak. Az a fajta magyar vagy akit a kommunista maradvány kultúra alázatra, beletörődésre, szolgaságra és a sikeresebbek gyűlöletére nevelt. Mindezt a "kemény munka" jelszóval álcázva.


Gondolom sokat hangoztatod a "keményen dolgozok mégsincs BMW"-m jellegű szövegeket. Ennek a fajtának adósodik el és éhezik a családja. Örülök, ha a tied nem került ebbe a helyzetbe.


Kérdező: igen, megéri! Külföldön, ha beilleszkedsz és kellő tisztelettel viselkedsz akkor megtalálod a helyed. Állj a lábadon, legyél hasznos, korrekt és minden rendben lesz. Valóban 10ből 7 visszajön, mert azok akkora szociális selejtek hogy kiveti őket az új közeg.


Bármerre is mész, két dolgot tarts észben:


1, ne készülj rosszra, mert a védekezéssel max azt éred el hogy rosszabb nem lesz. De jobb semmiképp. Törekedj inkább előre!


2, ne hallgass az ilyen negatív barmok kudarctörténeteire és vészmadárkodására.


Ülj kocsiba/vonatra, válts valutát, csinálj 5 szendvicset és pakolj be 5 napi konzervet és nyomás! :)


Ha kint vagy akkor a dolgok maguktól jönnek!


Én 1 éve egy top menedzsmenti állást hagytam magyarországon, de fél év után svájcban kerültem hasonló posztra, igaz 6 hónap próbálkozás és szarabbnál szarabb munkahelyek megjárása után.

2012. febr. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2012. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!