Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még esélyem így, vagy...

Van még esélyem így, vagy fogadjam el, hogy semmire se vagyok való?

Figyelt kérdés

Érettségi után nem mentem felsőoktatásba, mert ami érdekelt volna, ahhoz hülye voltam, alibiszakra meg nem akartam időt pazarolni. Elmentem a munkaügyibe és elvégeztem az általuk kifejezetten javasolt szoftverüzemeltetői és idegenforgalmi ügyintéző iskolákat, ezek OKJ-s középfokú papírt adtak, mert azt igérték, hogy majd azzal könnyen el tudok helyezkedni. Nem így lett, a munkaügyisek csak annyit tudnak mondani, hogy sajnálják...


Végülis két évet dolgoztam telefonos ügyfélszolgálaton, utána meg másfél évet egy raktárban fizikai munkásként, de szívinfarktust kaptam, azt ott kellett hagyni és azt mondta az orvos, ha élni akarok nem végezhetek fizikai munkát. Utána elvégeztem egy valutapénztárosi tanfolyamot, sikerült elmennem, de jött a válság és megszűnt a munkahelyem. Azóta 2 éve itt Győrben egyszerűen nem találok munkát, itt csak pár gyár van, ahova az egészségi állapotom miatt nem vesznek fel, meg vannak ügynöki munkák, ahova kellene saját kocsi, meg vállalkozói igazolvány, meg indulótőke.

Külföldre meg nem tudok kimenni, mert egyik szakmám sem hiányszakma, fizikai munkát meg nem végezhetek és rendszeresen dokihoz kell járnom.


Szóval 27 évesen szivbetegen, három szakmával angol nyelvtudással tényleg teljesen esélytelen, hogy el tudjak menni dolgozni, fogadjam el, hogy így jártam, hogy nem vittem semmire, hogy a szüleim fognak eltartani amig élnek, utána meg mehetek hajléktalannak? Nem vagyunk gazdagok, nincs vagyonunk, se kocsink, csak egy panellakásunk. Mit csináljak? Annyira el vagyok keseredve, hogy már az öngyilkosság gondolata is erősen foglalkoztat.


2012. márc. 1. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fiú vagy,vagy lány?
2012. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
fiú
2012. márc. 1. 16:42
 3/13 tetris ***** válasza:
100%

Sokan vannak így, mint te. De ne add fel!!!!!

Szerintem az angol nyelvtudásoddal lehetne valamit kezdeni. Talán próbáld meg kiplakátozni a környéket, hogy korrepetálást vállalsz. Ha lehet, még az iskolai faliujságra is kiteheted a telefonszámodat. Hátha megengedik. Ha egy kicsivel alább mész az árakkal, mint a többi angoltanár, talán elég tökfejet sikerül így szerezni, akiket korrepetálhatnál.

A mai világban sajnos már a munkavállalónak kell a munka után mennie. Vagyis vegyél egy nagy levegőt, és áll neki valóban munkát keresni. Az összes környékbeli vállalkozást, boltot, raktárat, telephelyet járd szép sorban végig, és ajánlkozz fel. Ha van egy kis szerencséd, épp kapóra jössz valahol. Ha nem is vesznek fel azonnal, hagyd ott a telefonszámodat, hátha később visszahívnak.

Otthon ülve, keseregve sose fogsz tudni elhelyezkedni.

És mégegy: Ha csak olyan munkát találsz, ami nem a szakmáidba vág, attól még vállald csak el. Átmenetileg az is jó lesz, amíg jobbat nem találsz.

27 évesen előtted a világ! Nehogy már feladd!!!!!!!!

Sok szerencsét!

2012. márc. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem diplomám van, 2 használható nyelvtudás, szintén Győr, szintén semmi. Én is nagyon el vagyok már keseredve, szerencsére jó családi háttér áll mögöttem, de az se minden. Nagyon rossz, ez a "nem kellesz sehová" érzés, főleg, hogy tudom magamról, hogy értelmes, talpraesett nő vagyok, aki már nagyon akar dolgozni...de nincs.
2012. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, miért nem próbálsz munkát keresni Budapesten? Sokkal több a lehetőség. És lehet, hogy idővel tanulsz is még. Azért, mert fizikai munkát nem végezhetsz, még nincs vége a világnak.
2012. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy a győriek miért nem fekszenek rá keményen a német nyelvre most, mikor van idejük, aztán mennek ki Bécsbe (ha más nem, mosogatni)? Mások sokkal kevesebb pénzért ingáznak ennyit naponta, mindenféle buszos átszállással, és még talán közelebb is van Győrhöz Bécs, mint Budapest. Gyakorlatilag akkor jössz haza amikor akarsz, még talán otthonról is bejárhatsz, és sokkal több pénzed lesz, ami meg nem hátrány...
2012. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek kérdező... Szar a helyzet... Én is ugyanígy vagyok, mint te. Az öngyilkosságot viszont felejtsd el!!!
2012. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek totál igaza van! Pont most mondta Ausztriában lakó ismerősöm, hogy pincérkedik, 10 euro az órabér, plusz jatt. Semmiféle vendéglátós végzettsége nincs, egyszerűen ráérzett a dologra. Szerintem mással is így lehet ez. Feküdj rá a dologra és irány Ausztria!
2012. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kapo1588 ***** válasza:

16:54 neked mik a szakmáid?


Szerintem aki teheti hagyja el az országot.

2012. márc. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok! Én azért nem nézegetek Ausztria felé, mert van egy kisgyermekem. A párom folyamatosban megy, az ő munkahelye legalább biztos, de sajnos ennyi utazás nem férne bele. Bécs 1,5 óra autóval, szóval azt is bele kell kalkulálni, és napi 3 óra utazás nem illeszthető bele a mi életünkbe, mert az ovi fél 7-től 5-ig van nyitva, eleve kizárt.
2012. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!