Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató megteheti-e,...

A munkáltató megteheti-e, hogy gyed lejárta után 4 órába és csökkentett fizetéssel vesz csak vissza?

Figyelt kérdés

15 éve dolgozom határozatlan munkaviszonyban. Mikor eljöttem szülni 8 órás voltam havi bruttó 100000 ft-tal.

Most a gyed lejárta után visszamennék dolgozni, de csak 4 órásra és 50000 Ft fizetéssel vennének vissza.

Lehet rosszul tudom, de nem ugy van hogy ugyanolyan feltételekkel vehet csak vissza mint mikor eljöttem?


2009. jún. 8. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A munkáltató köteles az eredeti munkakörödbe visszavenni, még a fizetésedet is meg kell úgy emelnie, ahogyan a cégnél átlagos mértékben emelkedtek a fizetések.


A munkaóra módosítást egy kétoldalúan aláírt szerződésmódosításban tehetitek meg, vagyis a te beleegyezésed is szükséges hozzá.

Viszont érdemes elgondolkoznod, hogy mi legyen, ugyanis ha te erősen tiltakozol a csökkentett munkaórás szerződés ellen, akkor ő felmondhat neked abszolút szabályosan, mivel nem tud napi 8 órában feladatot adni és te más megegyezésbe nem mentél bele.

2009. jún. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megerősítem az első válaszolót: elvileg az eredeti munkakörödbe kell visszavennie, és arra nem hivatkozhat, hogy azt azóta már más látja el, mert ezt az embert csak határozott időre, a te helyettesítésedre vehette volna fel. De ha nem erről van szó, hanem arról, hogy az eltelt évek vagy a válság miatt más a cég stuktúrája, tényleg nincs annyi munka, átszervezés történt, akkor felmondhat neked, annál meg valószínűleg jobb lenne elfogadni a 4 órás munkát.
2009. jún. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!