Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Új munkahely, hogyan érjem...

Új munkahely, hogyan érjem el, hogy ne kezeljenek "óvodásként"?

Figyelt kérdés

Most kaptam új munkát, mondhatni életem állásának tűnik. Előző munkahelyemen is úgy bántak velem(22 évesen)mit valami dedóssal. hogy érjem el hogy itt ne így legyen? Nem nézek ki 22-nek és tényleg mindenki óvodásként beszél, viselkedik velem. Pedig nem úgy viselkedek:)

miért néznek le a nálam 10-15-20 évvel idősebb főleg nők?

Másnak is van ilyen?


2012. márc. 11. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Mit értesz az alatt, hogy dedósként bánnak veled? Lehet, hogy csak segíteni próbálnak. Gondolom, nem gügyögnek neked.
2012. márc. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Lehet nem rosszindulat, ne értsetek félre. Csak "kislányként" kezelnek. Pl. természetesen nem mindennel vagyok még tisztában, ezért ha nem tudok valamit megkérdezem tőlük, hogy mit és hogyan csináljak hogy jó legyen és pl néha kikacagtak ezért, pedig tényleg csak akkor mentem már ha nagyon muszáj volt és nem akartam hülyeséget csinálni.

Meg pl ha valamiben döntenünk kell az én véleményem ki sem kérik amikor ott vagyok mert "kislány"....

De tényleg nem gonoszok velem, csak érezhetően kétszer annyi idősek és úgy is kezelnek.

2012. márc. 11. 19:07
 3/11 anonim válasza:
93%

valószínűleg csinosabb vagy náluk, ezért így vezetik le, h mások előtt értéktelennek mutatnak be ezzel


ne vedd az ilyeneket fel, kezeld méltóságteljesen, beszélj normálisan, ha megint dedósként kezelnek, pl: - Vidd ezt oda... még azt se tudod, h ez hol van?!

akkor maradj nyugodt és felelj: - Nem, tényleg nem tudom, hiszen még csak egy napja dolgozom itt.

2012. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne küzdj ez ellen, mert ha dacolsz, még a jóindulatukat is elveszítheted. Esetleg beszélhetsz velük, megmondhatod, hogy úgy érzed, gyerekként bánnak veled, és ez neked rosszul esik.
2012. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem néznek le, csak azt hiszik, ők többek, mert öregebbek és tapasztaltabbak. Első munkahelyemen velem is így bántak, kivéve a közvetlen munkatársam, mert ő tudta, hogy nem vagyok szerencsétlen. Aztán amikor hasonló korú nő került oda, mikor én már 6 éve ott voltam, ő 0 tapasztalattal, gyerekkel, eleve felnőttkén kezelték, ki érti ezt?

Ez olyan, minthogy azoknak az ismerősöknek, akik láttak felnőni, mindig "kicsi" maradsz 30 évesen is, aki meg most ismer meg, annak meg felnőtt, remélem, érted.

Biztos van is benned valami, ami dédelgetésre ad okot, én pl. vékony szemüveges vagyok.

2012. márc. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz, és igazatok van. Próbálok mindenkinek megfelelni, mindent jól csinálni. Eszem ágában sincs magam ellen uszítani őket, hisz ettől függetlenük elég kellemes a légkör. Remélem idővel komolyabban fognak venni:)

Ami még fura, hogy akármit csinálok, hacsak egy borítékot megcímezek dicsérnek hogy "jajjj nagyon ügyes vagy, aranyos vagy....jól csináltad" és tudom hogy nem rosszindulatból csinálják, csak nem ehhez vagyok szokva, hisz teljesen érett, önellátó lány vagyok már évek óta.

Lehet tényleg az az oka, hogy alacsony vékony vagyok és hogy nem vagyok férjnél(az egyik idősebb kolleginának említettem hogy már 5 éve együtt vagyunk és eljegyzés van tervben nézett tágra nyílt szemekkel hogy ki sem nézte belőlem ilyen fiatalon...)

2012. márc. 11. 19:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akár én is írhattam volna...velem sem voltak gonoszak,sőt,kifejezetten segítőkészek voltak az első munkahelyemen.De már annyira,hogy az kész,a részlegvezetőm már szinte babusgatott:DBár neki olyan is a személyisége...Engem is eléggé zavart.Megoldás:változtass az öltözködésesen,fest sötétebbre a hajad,így idősebbnek fogsz kinézni.Nálam ez részben megoldotta a problémát:)Már nem dolgozok ott,de máshol észrevettem,hogy már emberszámba vesznek:)
2012. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy lehet ez vékony,"gyerekes" testalkat miatt is.Én ezt úgy oldottam meg,hogy felszedtem pár kilót.Előző voltam.
2012. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nektek mennyi idő telt el mikorra egy új munkahelyen már nem éreztétek magatokat "újoncnak"? Amikorra teljesen beilleszkedtetek?
2012. márc. 11. 19:50
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én fél éve vagyok a munkahelyemen,s most 1 hónapja jött hozzánk egy új kolléganő és ős is úgy bánik vele,minta ő többet tudna egy adott dologról okoskodik,és pl:a valamit le kell árazni mert hamarosan szav.idős nem engedi,kiveszi a kezemből hogy majd csak ha lejárati napon árazzuk le.és még sorolhatnám..

25/L

2012. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!