Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok, megéri a jó...

Mit gondoltok, megéri a jó fizetésekért Nyugatra költözni?

Figyelt kérdés

Ha lenne egy lehetőségetek, hogy Berlinben telepedjetek le, ahol jobb fizetést kapnál, mint itthon, Budapesten, te mit tennél?

Hiszen a németekről mindenki azt tartja, hogy szürkék, unalmasak, ráadásul az idő is szinte mindig borongós, esős, hűvös, akárcsak ők. Budapesten viszont zajlik az élet, az időjárás is kitűnő, de ... itt nagy lábon élni nem biztos, hogy lehet.


2012. márc. 18. 18:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
81%
Kit érdekel az időjárás, ha jól keresel és nincs megélhetési problémád? Soha nem értettem meg azokat az embereket, akik az időjárás alapján választanak. Én magam is külföldön élek, az időjárás volt a legutolsó szempont a döntésem meghozatalakor. Berlin nagyon is jó város szerintem. Otthon sem kerestem rosszul, de a jelenlegi helyemen az otthoni bérem 3,5-szeresét keresem meg, és csak a közlekedés és lakhatás drágább a hazai áraknál.
2012. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
65%

szerinted érdekelne az időjárás, ha a szakmámban dolgozhatnék, olyan fizetés mellett, ami megengedne egy olyan életszínvonalat, amit minimum szeretnék?


évi 2-4 alkalommal el mennék nyaralni a trópusokra


az emberek meg nem mások mint itt, hacsak nem abban, hogy gondolkodásmódban 100-200 évvel előttünk járnak


Budapesten zajlik az élet? kosz van és bűnözés, ezt bármelyik másik nagyvárosban megvan, az időjárást nem tudom nézted-e mostanában, de a március elejei fagyokra nem mondanám, hogy kitűnő

2012. márc. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Ha sosem süt a nap, fúj a szél, az idő borongós, az ember egy idő után depresszióssá válhat, hiába a nagyon jó fizetések..
2012. márc. 18. 19:12
 4/37 anonim ***** válasza:
81%

"Ha sosem süt a nap, fúj a szél, az idő borongós, az ember egy idő után depresszióssá válhat,"


Akkor maradj otthon és éld az átlag magyar "jó" életét és menj Balatonra, vagy Horvátba. Addig én elmegyek Barbadosra, Bahamákra, Kubába, vagy akárhova, mert annyival többet keresek hogy évente 2-3, otthon luxusnak számító helyre is elmenjek nyaralni. Ja és idekinn nekem nem jelent gondot az hogy néha étteremben egyek, színház, mozi bőven belefér, ha nem főznék, csak kaját rendelnék, akkor is bőven kijönnék a pénzemből. Otthon erre esélyem sem lett volna.

2012. márc. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Mivel foglalkozol egyébként?
2012. márc. 18. 19:27
 6/37 anonim ***** válasza:
51%
Igen, ez engem is érdekel, hogy mivel foglalkozik, mert azonnal mennék :-)
2012. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
88%
Hogyan indítottad el az egész kiutazást? Volt már ismerős kint? Ha nincs ismerős, szerinted, mik az első és legfontosabb lépések? S kint milyen fórumokon lehet állást találni? Esetleg tudsz olyan konkrét külföldi honlapot, amelyeket érdemes böngészni álláskeresés szempontjából???
2012. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
76%

"Mivel foglalkozol egyébként?"


Java programozó vagyok.


Egyébként egy átlag nyugati jobban él, mint egy átlag magyar. A minimálbéresek itt is állandóan sírnak, hogy nem tudnak megélni, szóval csak akkor éri meg kijönni bárhova, ha megy a nyelv és van egy keresett szakma a kezedben.

2012. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
76%
Angol nyelvtudás az megvan, de egy magyar közgadász szakmában odankint el tudna helyezkedni szakmájában? :(
2012. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
80%

"Hogyan indítottad el az egész kiutazást? Volt már ismerős kint? Ha nincs ismerős, szerinted, mik az első és legfontosabb lépések? S kint milyen fórumokon lehet állást találni? Esetleg tudsz olyan konkrét külföldi honlapot, amelyeket érdemes böngészni álláskeresés szempontjából???"


Mindent magam intéztem, ismerősöm, rokonom nincs idekinn. Szereztem angol telefonszámot, megírtam egy pofás CV-t, minden olyan állásközvetítő portálra felraktam magam, ahol IT szakembereket keresnek, így csak akkor utaztam ki, amikor már előre le volt fixálva 8 állásinterjúm. 2 hétig voltam idekinn, interjúkra jártam, majd a második hét felénél felvettek a jelenlegi helyemre, így itt maradtam.

2012. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!