Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok, megéri a jó...

Mit gondoltok, megéri a jó fizetésekért Nyugatra költözni?

Figyelt kérdés

Ha lenne egy lehetőségetek, hogy Berlinben telepedjetek le, ahol jobb fizetést kapnál, mint itthon, Budapesten, te mit tennél?

Hiszen a németekről mindenki azt tartja, hogy szürkék, unalmasak, ráadásul az idő is szinte mindig borongós, esős, hűvös, akárcsak ők. Budapesten viszont zajlik az élet, az időjárás is kitűnő, de ... itt nagy lábon élni nem biztos, hogy lehet.


2012. márc. 18. 18:44
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
49%
Én viszont nem az a típus vagyok aki belenyugszik a helyzetben, hajlandó vagyok és akarok tenni a jobbért, ha még ez költözést is kíván.
2012. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
49%

"de a kettőn nettő fizuja 550 huf/ hó. Ez itt Bp-en mind elmegy, s nem jutunk egyről a kettőre. (lakáshitel, kocsi, stb stb)"


Mi is külföldre költöztünk, de ha ennyit kerestünk volna otthon mint ti akkor maradunk.

2012. márc. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
akkor viszont nem a nulláról indultál, mert nulláról ez a kereset kevés
2012. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
50%
és Ti kint mivel foglalkoztok?
2012. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
49%

Én bármixer vagyok, a párom sajnos még nem tudott elhelyezkedni a szakmájában (laboros analitikus) ezért szobalány.

Jóval többet keresünk így is mint otthon, persze a szállásra sok elmegy, de jobban élünk mint otthon, félretenni is tudunk.

Ha ő is a szakmájában dolgozna akkor lenne igazán buli, a mostani fizetése többszörösét kapná. Ehhez még az Angolját csiszolni kell, és el kell intézni a National Heath Service (NHS)regisztrációt ami kicsit bonyolultabb, de nem lehetetlen.

2012. márc. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Én is külföldön élek a párommal, a pénzügyi szektorban dolgozom, és természetesen sokkal jobban élek itt, mint amire esélyem lenne Magyarországon. Ott szerintem max egy 200-250 ezer nettó fizetést kaphatnék pályakezdőként, ami nem lenne elég arra, hogy fenn tartsam az itteni életszínvonalamat. Egyébként én nem beszélem az itteni nyelveket (csak az egyiket valamennyire), de a munkámhoz teljesen elég az angol, és az utcán, boltban, hivatalos helyeken is többnyire elboldogulok. Én imádok itt élni, és szerintem megéri kiköltözni, feltéve ha nem minimálbéres melót végzel. Bár itt ahol én élek, még a minimálbérből is jól lehet élni. Ez mondjuk Angliára nem igaz (ott is éltem egy darabig). Oda tényleg csak akkor éri meg kimenni, ha valami jó szakmával és nyelvtudással rendelkezel, mert a mosogatás nem a legjobb perspektíva.
2012. márc. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hol élsz?
2012. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!