Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy valaki orvos legyen?

Figyelt kérdés
értem ez alatt, hogy milyen "képességek", "adottságok" stb. kellenek ahhoz, hogy valaki ilyen pályán gondolkodjon.
2009. jún. 13. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi egyetem elvégzése előtt empátia, emberszeretet, kötelességtudat és az elhivatottság érzése. Enélkül el sem érdemes kezdeni. Tantárgyakból matematika, biológia, fizika. Sok az orvos, de kevés az olyan, aki igazából annak is való!
2009. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Okosnak kell lenni, határozottnak, hiszen folyamatosan döntéseket hoz, és azokat el is kell tudnia fogadtatni, jó kommunikációs készségűnek, türelmesnek,udvariasnak, nyitottnak az állandó tanulásra. Aki műt, annak kézügyesség is kell.
2009. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak elhivatottság. Persze empátia, meg segítőkészség stb, de sztem ahogy komolyodik az ember, úgy ragadnak rá ezek is:)

Tantárgyak pedig (első hozzászólót javítva): biológia ÉS fizika VAGY kémia

2009. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2009. jún. 28. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!