Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Mi szükséges ahhoz, hogy valaki orvos legyen?

értem ez alatt, hogy milyen "képességek", "adottságok" stb. kellenek ahhoz, hogy valaki ilyen pályán gondolkodjon.

2009. jún. 13. 13:05  Privát üzenet  

A válaszok
Az orvosi egyetem elvégzése előtt empátia, emberszeretet, kötelességtudat és az elhivatottság érzése. Enélkül el sem érdemes kezdeni. Tantárgyakból matematika, biológia, fizika. Sok az orvos, de kevés az olyan, aki igazából annak is való!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2009. jún. 13. 13:17 Privát üzenet
Okosnak kell lenni, határozottnak, hiszen folyamatosan döntéseket hoz, és azokat el is kell tudnia fogadtatni, jó kommunikációs készségűnek, türelmesnek,udvariasnak, nyitottnak az állandó tanulásra. Aki műt, annak kézügyesség is kell.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2009. jún. 13. 16:14 Privát üzenet

Szerintem csak elhivatottság. Persze empátia, meg segítőkészség stb, de sztem ahogy komolyodik az ember, úgy ragadnak rá ezek is:)

Tantárgyak pedig (első hozzászólót javítva): biológia ÉS fizika VAGY kémia

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2009. jún. 13. 17:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

# 4/4Időpont 2009. jún. 28. 11:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan tudnák úgy tanulni, hogy minden megmaradjon a fejemben? Szükséges letennem az érettségit Mat, tör, ir, német, nyelvtanból, ha orvos akarok lenni?
A kutyám belekapott a szemembe, orvos szükséges?
Fitymaszűkület esetén (kifejtés lent) szükséges a teljes körülmetélés, vagy van valami más módszer a probléma kezelésére? Van olyan urológus orvos budapesten, aki vállal ilyen...
Milyen képesítés/képzettség szükséges ahhoz hogy valaki orvos lehessen? Hány évet kell tanulnia?
Orvos szeretnék lenni, milyen egyetemet-főiskolát ajánlanátok nekem? Az egyetemen-főiskolán milyen felvételi ponthatárok kellenek hogy felvegyenek? Hogyan lehetne kapni...
Milyen diploma szükséges ahhoz hogy valaki orvos jogász legyen? Mindenképpen kell az orvosi diploma vagy elég csak a jogász?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!