Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem valamilyen részmunkaidős asszisztensi állást kapni állatorvos mellett végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2012. márc. 25. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva szerintem nem sok, mivel az állatorvosi asszisztensi, de még a segédi állás törvényileg szabályozottan van végzettséghez kötve (érettségi + 2 év). A törvény egyébként csak az egyik része a dolgoknak, a másik az az, hogy igazából mit tudnál csinálni végzettség nélkül? Hogyan készítenéd elő a műtétet, kötnéd be az infúziót az állatoknak, ha soha nem láttál még ilyet? Hogyan segédkeznél a műtétek során? Az állatorvosi asszi munka jóval komolyabb, fizikailag megterhelőbb (és alulfizetettebb is), mint ahogyan sokan hiszik, szóval nem csak a kisállatok emelgetéséből, etetéséből és a kennelek tisztán tartásából áll, kb. úgy képzeld el, mint az orvos-nővér munkakapcsolatot.


Amit viszont érdemes lenne megpróbálnod, az az, hogy az iskolát párhuzamosan végezd a rendelői állással - így már elképzelhető, hogy nagyobb helyen felvesznek valamilyen kisegítői/tanulói állásra. A részmunkaidő a pénzhiány miatt elég keresett mostanában, ha kitartóan próbálkozol, akkor talán-talán szerencséd lehet.

2012. márc. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Látom, hogy régi a kérdésed, de azért én válaszolok még rá, hátha olvasod.

Szóval én pont ilyet csinálok egy állatorvos mellett, bár nem tudom, hogy te milyen mélységű asszisztensi munkára gondoltál, mert én csak a papírokat intézem, nem kell az állatokkal foglalkoznom.

Szóval ez úgy jött, hogy felvetettem az állatorvosnak, hogy ha szüksége lenne segítségre a papírmunkában, akkor állok a rendelkezésére, és ő kapott az alkalmon. Utálja a papírokat intézni, így elmagyarázta, hogy mit, hogy kell csinálni és én meg csinálom azóta is. Nem jelentett be, inkább csak szívességből megy a dolog, legalább is hivatalosan nincs nyoma az együttműködésnek. Persze fizetni fizet (nem is rosszul) Már felvetette azt is, hogy esetenként egy-egy műtét során is segíthetnék, ha bírom a vért és az egyéb dolgokat... ezen még gondolkozok azóta is...

Úgyhogy az én esetemből kiindulva lehetséges amit felvetettél, de mindez nálam csak úgy sikerülhetett, hogy évek óta ismerjük egymást, más területen dolgoztunk együtt, szóval ismerte a képességeimet már korábbról. Ismeretlenül nem tudom, hogy szóba állnának-e veled. Nem tudom, hogy te konkrétan hogy gondoltad ezt, de egy próbát megérhet.

2012. ápr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is inkább csak ilyen papírmunkára gondoltam, az állatokkal csak ilyen apró dolgok max... Végzettség nélkül nem is nagyon akarok / mernék velük olyat csinálni, amihez szakképzettség kell.

Neked szerencséd volt! Nekem kétlem, hogy így bejönne a dolog...

2012. ápr. 18. 17:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért próbálkozz, veszíteni valód nincs... max eltanácsolnak, de legalább megpróbáltad és utána nem kattogsz azon, hogy vajon lehetne-e.

Egyébként megkérdezhetem, hogy miért pont állatorvos mellett szeretnél ilyen melót?

2012. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!