Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 millió forint megtakarítás...

1 millió forint megtakarítás jónak számít 27 évesen?

Figyelt kérdés
Saját erőből szedtem össze. Szüleim tanárok, úgyhogy tőlük sok pénzt sose kaptam, 24 éves koromig egyetemen tanultam. Most dolgozom eléggé átlagos fizetéssel, de abból legalább fenn tudom tartani magam. Más hol tart ennyi idősen?

2012. ápr. 3. 20:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
A mai magyar viszonyokat ismerve, már az is csoda, hogy van megtakarításod. Egyébként szerintem átlagosnak számít. Nekem 2,9 millióm van 24 évesen.
2012. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem jó, becsülendő dolog!


De mindjárt jönnek a többiek hogy ááá ez semmi meg hogy nekem a havi fizetésem ennek kétszerese.

2012. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Ha nincs semmid csak ez az 1 milka akkor az szerintem vékony. Ha úgy tetted félre, hogy saját albit, rezsit, kaját, esteleg autót fizetsz akkor egész jó, pláne ha erre 2 év alatt sikerült szert tenned. Tartsd meg ezt a szokást. Dolgozol, mész felfelé a létrán, egyre többet teszel félre, minden esélyed megvan, hogy 35 éves korodra saját lakásod legyen hitel nélkül.

Nekem 27 évesen szinte semmim nem volt, most vagyok 35 és van kb 10 milkám, de 4 éve már vezető vagyok és teszem el a lóvét. Ki tudja mikor mi történik ebben az országban.

2012. ápr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -500000 Ft. (A-hitel + személyi kölcsön) Most meg 4. hónapja munkanélküli vagyok. 38F
2012. ápr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Igen, jónak számít. További sok sikert!
2012. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Igen ez jónak számít.Viszont , egy jó végzettséggel , nyelvtudással , havonta keresel ennyit külföldön.

Nekem van egy diplomám és most tanulom a 3. idegen nyelvet és Ausztriában dolgozom , a havi nettóm 850.000 forint.

2012. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Szerintem folytasd tovább a takarékoskodást, jól csinálod. Az a tapasztalatom, hogy azok, akik maguk teremtik meg az életüket (s nem tolják a fenekük alá a lakást, autót stb.) sokkal jobban tudnak bánni a pénzzel, jobban megbecsüljük azt, amink van.

Az, hogy kinek mennyije van, attól is függ, hogy milyen gyorsan talált állást egyetem után. Nekem ez kicsit nehezen ment.


Nekem sincs sokkal több, igaz, idén már 29 leszek.

Viszont magam fizettem az egyetemet, folyamatosan fenntartottam és tartom magam (albérlet, ruházkodás, kaja stb.)

2012. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Ma Magyarországon jónak számít,hisz az ország fele lassan éhezik... De ha belegondolsz, mennyibe kerül egy lakás, akkor viszont még gyűjthetsz majdnem a 40-es éveidig. Innen nézve elkeserítő. (Mert akkor nyaralni még nem voltál) :( (Pesti vagyok)

Nekem 600ezrem van, 24 vagyok, 200ezer forintot keresek, 80ból élek meg, a többit félrerakom. Idén kezdtem dolgozni. Az a szerencsém, hogy nagyszüleimtől örököltek szüleim egy hatalmas házat, mivel amúgy is véget ért a párkapcsolatom (külföldön) hazaköltöztem, szóval itthon lakhatok.

2012. ápr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Jónak számít. Örülj, hogy van munkád:D
2012. ápr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

"Örülj, hogy van munkád:D"

Azért a nagy többségnek van, a munkanélküliség 10% körüli.


Egyébként szerintem is jónak számít,nekem 1.6 m sikerült félretennem ennyi idősen.

2012. ápr. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!