Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimálbérből lehet egészséges...

Minimálbérből lehet egészségesen élni?

Figyelt kérdés

Engem nem az érdekel, hogy ma minimálbérből vagy ahhoz közeli összegből hogyan lehet megéni, nyílván sehogyan sem vagy nagyon szarul, hanem, hogy ebből hogyan lehet egészségesen élni? Azok a családok akik ennyiből élnek azok mit esznek, esznek egyáltalán gyümölcsöt, belefér ebbe néha valami nasi vagy csakis a legolcsóbb, legegyszerűbb kaja.

Ma már az egészséget is "meg kell venni" szerintem, legalábbis fizetni kell érte, ha nem akarsz végelgyengülésben kimúlni.



2012. ápr. 9. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Élni is épphogy,nemhogy egészségesen.

Pár hónappal ezelőttig kerek 75ezrem volt havonta,ebből albi 20,rezsi 30,25 maradt mindenre kb.

Krumplis,tésztás kajákat ettem főleg,házi készitésű kenyér,lángos,házi pizza (liszt,viz,élesztő,rá ami megmaradt valahonnan),ilyenek.

ennyiből zöldségre ,gyümölcsre nem igazán telik,bár ha nagyon akciósan láttam,vettem,mert a szervezetem nem birná,igy is hamarabb betegeskedem.

2012. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Hat nem tudom futas nem kerul semmibe, bicajozni is lehet minimalis toke befektetessel, fekvotamaszt is lehet ingyen csinalni amennyit akarsz. Ha az ember normalisan mozog tolhatja a hagymas zsiros kenyeret is nem infarktusban fog elhalalozni. Nyaron viszonylag olcso a zoldseg gyumi lehet tolni, telen fagyasztott zoldseg a rostokmiatt, meg ha marad penz multivitamin.
2012. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

futás, akkor van ingyen, ha vettél már cipőt

normális bringa sem olcsó


amúgy igen, lehet egészségesen élni, csak jól meg kell nézni, mit és hol veszel

2012. ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy saját kis házad, ahol kertészkedsz, akkor bőven.

Futás, biciklizés tényleg olcsó. Kivéve az olyanoknak, mint a hülye sznob ismerősöm, aki 180 ezerért vett csúcsszuper bringát, mert "csak azzal lehet normálisan menni". Érdekes, én tudtam mellette menni a 10 ezres Csepelemmel..


Ha lakásban, pláne albérletben vagy, akkor viszont nem egyszerű. Akkor nagyon meg kell tanulni elvonatkoztatni a most divatos dumáktól. Rengeteg vitamin van olyanokban, hogy vöröshagyma, káposzta, ezek tényleg olcsók.

Ha rászánja az időt az ember, akkor még többet spórolhat. Például nálunk a szomszédnak van egy nagy pamukalmafája, de olyan kicsi rajta a termés, hogy nem tud vele mit kezdeni. Ezért ingyen odaadja nekünk, mi meg lepasszírozzuk és csinálunk belőle 100%-os almalét. Mindenhol vannak ilyen lehetőségek, csak észre kell venni őket.

2012. ápr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!