Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Teljesítmény arányos bérezés?...

Teljesítmény arányos bérezés? Nektek megfelelne?

Figyelt kérdés

Azzal trükköznek az álláshirdetésekben, hogy a könyvelői állás mögé is teljesítmény arányos bérezést rejtenek/és vagy értékesítői pozíciót. Persze ahhoz is ilyen bérezést.

Azzal jönnek hogy a fix fizetést felejtsem el. Most mit csináljak? Abból nem lehet megélni, családot tervezni.


2012. ápr. 11. 11:21
 1/4 lcps ***** válasza:
86%

A teljesitmény arányos fizetés is tartalmaz minimális fix bért.

Az ott dolgozok teljesitménye alapján kell kiszámitani.

MT ben foglaltak szerint.

Ha a teljesitménybér nem éri el a minimál bér összegét, akkor a minimál bért kell kifizetni a dolgozó részére.

(100% teljesitmény akkor lehetséges ha az ott dolgozók legalább 50% a tudja ezt teljesiteni.)

2012. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Nekem megfelelne, mert baromi gyorsan tudok dolgozni. De pontosan rögzíteném, hogy mennyi munkáért mennyi pénz jár pluszban, nem bíznám a főnök megítélésére. De értékesítőnek nem mennék, mert ahhoz nincs affinitásom.
2012. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akármi is van a törvényben, a munkaadók trükköznek. Én már többször futottam olyan állásba, amit adatrögzítő, adminisztrátor, asszisztens, banki alkalmazott címén hirdettek, állásinterjún pedig elmondták, hogy kapom azt, amit teljesítményarányosan sikerül elérnem (mind értékesítői állás volt, mint kiderült) és mellette fizethettem volna a vállalkozóit (mivel azt is ki kellett volna váltanom.) Szépen elmondták, hogy egyáltalán nem fizetnek semmit, ha nem hozok a konyhára, és ez még neves banknál is előfordult.

Én nem mentem bele, mert szerintem ebből aztán tényleg nem lehet megélni.

2012. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fix+jutalék esetén jelentkezz ilyen álláshírdetésekre. Ott pedig kérdezz rá hogy mi a fix fizu..Többségében a minmál bér jelenti a fixet, de sok helyen jelent egy alapbért. Mondjuk 45 ezret..
2012. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!