Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen esetben mik a lehetősége...

Ilyen esetben mik a lehetőségek álláskeresésre?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy nemsokára lediplomázom, és néhány hónap múlva az ország másik végében szeretnék egy időre letelepedni. Hogyan keresnétek így munkát? A neten valamiért elég gyér a választék ami ezt a várost illeti.
2012. máj. 13. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Melyik város?
2012. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keress onnan ismerősöket, hátha tudnak segíteni.
2012. máj. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem ismerek ott senkit.
2012. máj. 13. 17:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért kérdezem, hogy melyik város.
2012. máj. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor miért pont oda akarsz menni?
2012. máj. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a helyi cégek honlapját, hátha ott találsz máshol meg nem hirdetett állást
2012. máj. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha kiírod a város nevét ahova menni akarsz, máris lehetnek ott virtuális ismerőseid akik segítenek neked.

Pláne, ha még azt is megírod, hogy milyen területen szeretnél dolgozni.

2012. máj. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amíg nem költözöl, addig is nézd a hirdetéseket. Mert én meg megfigyeltem, hogy néha egyes vidéki állásokat újra meg újra feltesznek hirdetni, mert nem jelentkezett sok ember, aki meg igen, az nem felelt meg nekik. Többször láttam már nyírbátori, székesfehérvári és hatvani melókat, ami nekem úgy passzolna, csak én meg oda nem mennék most...


Annyi, hogy figyeled, jelentkezel és ha behívnak, bevállalod az állásinterjúra utazás költségét és kész. (Egybekötöd városnézéssel mondjuk...) Továbbá jelzed előre, hogy mikortól tudnál munkába állni, mert ha azonnali ember kell, akkor hiába mész.


Ha meg mát ott vagy, akkor albérlet, és szokásos keresgélés...

2012. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Székesfehérvári? Hát, én itt lakom, de igen gyér a választék.

Nekem van fejvadász cégnél ismerősöm, és azt mondta, hogyha nem helyi lakcímet írsz be, még interjúra sem hívnak be, mert nem hiszik el, hogy addigra odaköltözöl, vagy tudsz ingázni, vagy ilyesmi. Bőven van helyi munkaerő, most mindenhol túlkínálat van.

Egyébként az igaz, hogy nagy cégek HR-osztályára elküldheted az önéletrajzodat, hátha ott felfigyelnek rád. Ők általában elteszik az adatbázisba a jelöltek cv-jét, és ha most nincs is állás, akár egy fél év múlva is megkereshetnek.

2012. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!