Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy alkalmazott...

Mennyit keres egy alkalmazott grafikus? Mennyire biztosít biztos megélhetést egy ilyen végzettség.

Figyelt kérdés
Szépen rajzolok, állítólag jó érzékem van a vizualitáshoz. Viszont mindenki le akar beszélni a művészi pályáról, mert hogy a mai világban csak éheznék ilyen végzettséggel. Viszont nem is festőművésznek akarok menni, hanem alkalmazott/reklám grafikusnak. Szerintem ezzel jól lehetne keresni. Ti mit gondoltok?

2012. máj. 25. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
jól lehet vele keresni, de Mo-n nincs kereslet rájuk sajnos :(
2012. máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én középsuliban szintén alkalmazott grafikusnak tanulok,párom aki már végzett szintén grafikus. Neki már 4 éve meg van a szakmája,de 1 alkalmi munkán kívül nem volt neki semmi. Pedig a mellé jó érettségije és felsőfokú 5-ös angol érettségije van. Nem kellet sehova.

Most én érettségiztem,gyakorlatot kell teljesítenem nyáron hogy tovább mehessek,de gyakorlati hely is alig van... azon kívül nem sok remény van hogy végzés után eltudok ezzel helyezkedni...Aki engem tanított 3 évig rajzolni(aki művészeti egyetemen tanársegédként is dolgozik)ő is mondta hogy a diplomás grafikusok sem kellenek senkinek...

sajnos,azt tudom mondani hogy úgy vágj bele,hogy ha megcsináltad a grafikust csinálsz még mellé más szakmát is,én is ezt fogom tenni,ha nem akarok éhen halni... vagy ha úgy adódik rá lehetőséged vállalkozást nyitsz..

Sok sikert!

2012. júl. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én is ilyen pályán végeztem, pluszban hozzájön még a festészet, animáció... de már vagy 5 éve végeztem, semmi munkám nem volt. csak ismerősök kérnek tőlem, azt is pár ezerért tudom csak eladni...


Lényeg hogy rengeteg grafikus rohongál a világban, és magyarországon van kereslet a szépre, de nem tudja senki megfizetni.


Keress más pályát, max hobbinak tarts ezt meg. hidd el én is így csináltam volna és próbálom most is, mert magyarországon erre tényleg nincs kereslet.... sajnos.

2012. aug. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Több mint tíz éve végeztem alkalmazott grafikusként egytemen és azóta is ebból élek. Ügynökségnél 250 000- 1 200 000 Ft/hó-ig is kerestem persze számlára, de ahhoz 10-12 óra munka kellett. Szabadúszóként is nagyon változó, 0 - 800 000 Ft/hó de én inkább ezt preferálom ez max napi 4-5 óra munka és van amikor hetekig semmi... kell hozzá tartalék mert van hogy hónapokig alig van mit csinálni, aztán van hogy beesik egy nagyobb meló de lassan fizetik ki.
2013. febr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, rég tetted fel a kérdést, de kíváncsi lennék, hogy azóta sikerült-e munkát találnod. Remélem, igen :)


Én is grafikusként keresek munkát, de nagyon nehéz. Pedig sokat rajzoltam, festettem; még saját honlapot is csináltam. Távmunkában is próbálkozom.

2013. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
okj-s grafikusként is lehet vele jól keresni?
2015. jún. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a végzettség hanem a talpraesettség és kreativitás a lényeg. A kulcs pedig az, hogy el tudd magad adni.
2016. dec. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Meg tudom erősíteni amit előttem írtak, bő 20 éve dolgozom grafikusként. Elég változóan jönnek a megbízások ha valaki szabadúszóként csinálja távmunkában. Külföldben érdemes inkább gondolkodni ahol némi szerencsével ki lehet fogni akár nagyobb és hosszabb megbízásokat is ha valaki a megfelelő színvonalon és rugalmasan dolgozik.
2022. máj. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!