Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Párom terhes, a munkahelyéről kirúgták, amikor kiderült (létszámcsökkentés indokkal), így egy fizu maradt, viszont most tudtam még, hogy nyáron tőlünk is mennie kell 4 főnek (kb. 17en dolgozunk itt, a nevek megvannak, de a vezetőség nem mondja még még.) 1 hónapos felmondási idővel rugják ki azt a 4 embert, lehet, hogy köztük vagyok, bár szerintem nem lenne indokolt, sosem kések, és amire megkérnek, megcsinálom 100%osan. Nem olyan könnyű állást találni, félek előre, mindenki fél, hogy a neve szerepel a listán.

2012. máj. 28. 08:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem a legjobb ötlet, de menj be a főnökhöz, mondd el hogy mi a helyzet és hogy nem könyörögni akarsz hogy ne rúgjanak ki, de ha a neved rajta van a listán, akkor most mondják meg és addig is tudj új állást keresni.
2012. máj. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A párod mit írt alá a munkahelyen, hogyan küldhették el, amikor felmondási védelem alatt állt??


Munka Törvénykönyve:


"94/E. §217 (1)218 A munkáltató a csoportos létszámcsökkentésre vonatkozó döntéséről az érintett munkavállalót a rendes felmondás, illetve a 88. § (2) bekezdése szerinti jognyilatkozat közlését megelőzően legalább harminc nappal írásban tájékoztatja. A tájékoztatás másolatát meg kell küldeni a munkavállalók képviselőinek, illetve az állami foglalkoztatási szervnek is.


(2) Ha az (1) bekezdés szerinti tájékoztatás közlésének időpontjában a munkavállaló a 90. § (1) bekezdésében meghatározott védelem alatt áll, a rendes felmondás csak a védelem megszűnését követően közölhető."


Azaz nem küldhették volna el még ilyen indokkal sem, mivel terhes volt!


Nem tudom, utólag mit lehet ezzel kezdeni, beszéljetek egy ügyvéddel, hátha tudtok munkaügyi pert kezdeményezni.

2012. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
párod mi a fenét írt alá?? mert csak akkor rakhatták ki, ha volt olyan hülye, hogy aláírt valamit közös megegyezésről
2012. máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!