Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki képes heti 2-3 napot...

Ki képes heti 2-3 napot dolgozni egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Általában olyan hirdetéseket látok, hogy "nappali tagozatos hallgatói jogviszony legalább 1 évig","hosszú távra", "heti 2-3 napot kell vállalni", stb.

Most is látok egy tényleg fain munkát, ahová még kicsit több ész is kell, mint a McDonald's-ban krumplit sütni, meg érdekelne is a munka, de heti 2-3 nap, napi 8 óra. El nem tudom képzelni, hogy kicsoda ér rá ennyire egyetem [ vagy akármilyen nappali képzés] mellett. Legalábbis én nem. Maximum 1 napot esetleg ráérnék, de akkor már tényleg nagyon szűkös lenne a rendelkezésre álló időm.

Vagy bennem lenne a hiba?


2012. jún. 2. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, nem arról van szó, hogy mindenkinek zseninek kell lenni, de ne haragudj, ha egy napot is alig tudnál elvállalni, akkor miért keresel munkát?
2012. jún. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Speciel azért, hogy egyáltalán képben legyen ebben az ügyben is, másrészt meg mert nyáron akarok majd dolgozni.

Csak egyszerűen elképedek, amikor tanév közben ilyen hirdetésekkel van tele minden oldal, hogy heti nem tudom hány nap. Nem egy ilyen hirdetés van, ami azt mutatja, hogy azért van jelentkező bőven. ( Ha nem lenne, nem hirdetnének ilyen állásokat.)

Csak azt nem tudom elképzelni, hogy ezek a jelentkezők kicsodák?!

2012. jún. 3. 00:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát... nekem a legtöbb egyetemista ismerősöm dolgozik napi 8 órában. Biztos függ a szaktól is és attól,hogy hol tartasz benne.
2012. jún. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk kb. mindenki meg tudta ezt oldalni az egyetemen - 2-3 napra besűrítettünk reggel 8-tól este 6-ig órákat és maradt 2-3 szabadnapunk, amin max. 1-2 óra volt ahova vagy bement az ember vagy csak vizsgázott belőle...


Vizsgaidőszakon kívül sima ügy volt.


Még a gépészmérnökök is megoldották, pedig náluk aztán tényleg vért kellett pisálni, annyi tanulnivalójuk volt.


Szóval vagy nem neked való hely az egyetem vagy valamit nagyon rosszul csinálsz szerintem...

2012. jún. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Utolsó, azért kíváncsi lennék, ha ekkora a szád, te hogy oldanád meg egy mérnöki szakon vagy orvosin.

"Besűrítettük az óráinkat"

Na igen, csak amikor az előadások (amiket az én kedvemért nem fognak egy héten ötször megtartani, hanem csak egyszer abban az időpontban, amit NEM én találok ki) péntek reggel 8kor, kedden délután 2-től meg szerdán délután 4-től vannak, akkor tényleg, annyira van időd melózni. Nem mindenki tudja megcsinálni, hogy besűríti két napra az óráit....és nem azért mert valamit rosszul csinál.

Milyen karra jársz, megkérdezhetem? Mert nagyon nagy a szád. Én is dolgozom suli mellett és amennyi időt rá tudok szánni, abból a pénzből még éhen halni is kevés. Heti 2 (ritkán 3)napot tudtam melózni egy hónapig és képzeld, ezzel tudod mit értem el? Hogy annyira elúsztam a félév végére, hogy majdnem bukás lett csomó tárgyam, és az utolsó három hétben annyit aludtam, mint más egy hét alatt....tényleg, komolyan bennem van a hiba.

2012. jún. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már sehova - BME-re jártam építészmérnöki karra.


Nyilván a féléve mindenkinek úgy épül fel, hogy van egy megmásíthatatlan szent és sérthetetlen alapja nagyelőadókban, amivel túrót sem tudsz kezdeni, akkor van és kész.

De a köt és szabvál tárgyak igen jól pakolászhatók ide-oda, tervezhetők, ejthetők, esetleg ha olyan a tanár vagy a haverok akkor katalógust is meg lehet okosba oldani...


Hazugság lenne azt mondani, hogy mindig - mert pl. vizsgaidőszakban sz@rni sem volt időm - de tanév alatt szinte minden nap össze tudtam hozni 4 óra melót - persze volt, hogy este 6-10 között is nyomtam, mert muszáj volt...

2012. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Általában azok vállalják be, akik csúsznak az évekkel és van idejük meg akik alibi szakon vannak.
2015. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!