Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet már egyetem alatt...

Hogy lehet már egyetem alatt is dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem diákmunkákra gondolok. Hallottam, hogy pár nyelvszakos tanulót még az egyetem alatt foglalkoztatnak cégek, és járnak külföldre is dolgozni. Ők keresik a munkát, vagy a jókat mindig megtalálják?
2011. jan. 7. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam már az egyetem alatt is. Nagy előnyöm volt, hogy mindkét szakom nyelvszak volt (akkor még régi rendszer volt, nem ez a minoros), az egyik ritkább (portugál), a másik az angol. Engem az egyik tanárom kérdezett meg, nem lenne-e kedvem egy ilyen munkára. Persze volt, hisz gyakorlatnak tökéletes. Ha egyszer bekerülsz egy ilyen gépezetbe, és jó vagy, akkor hívni fognak máskor is, mások is. Velem is így történt.


Szóval szerintem megtalálják a jókat, de nem árt emellett keresgélni is.

2011. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nyelvszakkal mindig van munka.Nekem is rengeteg volt egyetem alatt is már.Tanítottam,tolmácskodtam,fordítottam,korrepetáltam stb.Még a legínségesebb időkben is volt fordítanivalóm,igaz mindent elvállaltam pl.használtai utasítások fordítása stb. Nálunk a cégek évente tettek ki állás hírdetéseket a faliújságra.Még diploma nélkül,"csak" nyelvtudással is alkalmazták az embereket.
2011. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem az egyetemen keresztül találtam munkát, hanem egy ismerősöm szólt, hogy tud egy olyan munkakörről, amire én vagyok a legalkalmasabb (elég szokatlan területekkel foglalkoztam-foglalkozom). Így találtam munkát :)

Egyébként általánosságban igaz, hogy ha jó vagy, akkor megtalálnak. Van olyan évfolyamtársam, akit az első gyakorlati helyén felvettek teljes állásba (igaz, most szenved, hogy egyeztesse össze az egyetemmel). Mert jó volt :)

2011. jan. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!