Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérigény pályakezdőként,...

Bérigény pályakezdőként, diplomával?

Figyelt kérdés
Nemrég végeztem a főiskolával, amely műszaki vonalon mozog. Több olyan álláshirdetésbe is belefutottam, ahol bérigényt is meg kell adni. Mekkora összeget ideális kérni? (bruttóban vagy nettóban megadva)
2009. júl. 1. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Bérigényt praktikusan meg lehet adni nettóban is, aztán úgyis bértárgyalás jön, ahol már lehet alkudni.

Nagyon nem mindegy, milyen végzettséged van. Ha keresett mérnök, akkor teljesen kezdőként szerintem akár bruttó 300000ig (nettó 170-180 ezer) is el lehet merészkedni, de ez mondjuk gépészmérnökként, villamosmérnökként, vegyészmérnökként, informatikus mérnökként lehet reális. Az sem mindegy, milyen cégről van szó. Egy nagy multinacionális cég sokszor könnyebben ad meg magas kezdőfizetést, mint egy kis hazai.

2009. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Villamosmérnöki diplomám van, és egy multi cégről van szó. Amúgy én is erre a nettó 170-180 ezerre gondoltam. :)
2009. júl. 5. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!