Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az ember pályakezdőként...

Vadmeggy kérdése:

Ha az ember pályakezdőként kimegy külföldre dolgozni, (mérnökként vagy gazdasági diplomával) utána érdemes hazajönni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy nem nézik veszik figyelmbe itthon, hogy külföldön dolgoztál és nem kapsz jobb állást. Ti hazajönnétek ha beindulna karrieretek külföldön?
2010. jan. 19. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
a gyakorlat, tapasztalat mindig beszámít.a külföldi még inkább.Főleg mert azzal nemcsak a szakmát,hanem a nyelvet is gyakoroltad.szóval IGENIS beszámít a külföldi munka!
2010. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam, hogy valaki csinált németországban egy továbbképzést(pénzügyi) és magyarországon nem fogadták el neki. Ez igaz?
2010. jan. 19. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:

biztos vannak speciális területek,hiszen egyes országokban mások a jogszabályok,hivatalos ügyintézési rendek..De alapvetően nem hátrány egy külföldi munka.


Ha esetleg már volt itthon is munkád,vagy van megfelelő végzettséged,akkor nem gond.Max.a munkáltatód elvégeztet veled egy tanfolyamot...


1.voltam

2010. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát attól függ milyen a munka. Mert pl. ha hazajövök x év után, és jól beszélem a nyelvet, akkor van esélyem itthon is egy jobb állásra. De kint szakács lennék, és jól keresnék, nem jönnék haza, mert itthon nem nagyon érdekli az éttermeket, hogy a szakács hány nyelven beszél.

Meg függ ez még sok mindentől. Családtól, barátoktól. Ha nem sok mindent hagynék itt, és jó kint élni, akkor nem jönnék.

2010. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Buta munkáltató az aki nem veszi figyelembe... Biztos okulna egy kicsit a munkástól, mert hát megtudja a külföldi technológiákat, amiket lehet itthon még nem ismernek és ő lesz az első aki alkalmazhatja az országban. Egy külföldi munkás tapasztalata mindig jól jöhet.
2010. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!